Dojarki przewodowe – co warto o nich wiedzieć?

22 dojarki przewodowe

W obecnych czasach, rolnictwo mocno się zmienia. Większość gospodarstw stawia na mechanizacje pracy. Dzięki temu można zaoszczędzić dużo cennego czasu, ograniczając nakład pracy. Jedna z dziedzin w branży mleczarskiej, która jest jego nieodłącznym elementem, mianowicie udój, także przechodzi wiele zmian. Mechanizacja udoju jest ekonomicznym posunięciem nawet w przypadku małych i średnich stad, czy obór uwięziowych. W takich przypadkach bardzo dobrze sprawdzają się dojarki przewodowe.

Czym są dojarki przewodowe?

Dojarki przewodowe inaczej rurociągowe działają dwutorowo. Zasysają mleko i ściskają wymię. Mleko następnie przepływa przez kolektor i rurociąg ze stali nierdzewnej do schładzalnika. Zanim do niego trafi przepływa przez filtr. Dojarki rurociągowe składają się również z kubków udojowych i pomp mlecznych. Zawierają również przezroczyste elementy, które pozwalają kontrolować czystość mleka i urządzenia oraz zabezpieczają przed przelaniem mleka. Ten systemu udoju zapewnia wysoki poziom higieny ze śladowymi ilościami drobnoustrojów. Dzięki dojarkom bez przeszkód można rozwijać gospodarstwo i zwiększać ilość sztuk w stadzie. Dojarki przewodowe nie powodują zbyt dużego stresu u przyzwyczajonych zwierząt. Jak można jednak przeczytać tutaj na stronie: https://centrumrolnictwa.pl/dojarka-przewodowa/ – należy jednak na początku poświęcić czas na zapoznanie krów z tym sposobem udoju, aby zmniejszyć produkcję hormonów stresu oraz nauczyć zwierzęta, że w czasie udoju nie mają swobody ruchu. Dzięki temu zachowa się dobrą jakość mleka. Nowsze modele pracują ciszej i są najczęściej wyposażone w sygnały świetlne i dźwiękowe sygnalizujące koniec udoju. Można także bez problemu odczytywać informacje o ilości pobranego mleka z danego dnia, tygodnia czy miesiąca, dzięki czemu hodowcy mają kontrolę nad wydajnością mleczną krów. Dojarki rurociągowe są bezpiecznym rozwiązaniem. Każdy sprzęt musi przechodzić regularne przeglądy i dostaje atest na rok. Po tym czasie następuje kolejny przegląd itd. Dzięki temu mamy cały czas kontrolę na sprzętem i możemy go jeszcze bardziej ulepszać. Każda dojarka składa się także z myjni. Właściwa higiena poudojowa i dezynfekcja sprzętu, który ma kontakt z delikatnymi strzykami krów jest bardzo ważna by móc długo korzystać z zakupionego modelu.

Czy warto zainwestować w dojarki rurociągowe?

W zdecydowanej większości przypadków tak. Dojarki rurociągowe są nieskomplikowane w użyciu, zapewniają wysoka higienę doju, a ich montaż w przypadku profesjonalnych firm to jeden dzień. Objęte gwarancją i odpowiednio konserwowane mogą służyć długi czas. Oczywiście, mniej czasu poświęcanego na udój zwiększa efektywność pracy gospodarstwa co umożliwia mu dalszy rozwój. Wszystkie części jak aparaty, pompa podciśnieniowa, rury, gumy strzykowe są dobierane, tak aby zapewnić optymalne działanie całej instalacji w danym gospodarstwie. Przeszkoleni pracownicy firm, oferujących zakup i montaż dojarek przewodowych udzielają wszystkich niezbędnych informacji, odpowiadają na dodatkowe pytania i pomagają dokonać wyboru. Wybór dojarek rurociągowych to naprawdę dobra inwestycja w przyszły rozwój gospodarstwa. Jeśli potrzebujesz sprawdzonych rozwiązań tego typu koniecznie odwiedź stronę internetową https://centrumrolnictwa.pl/. Jest to popularny sklep internetowy oferujący kompleksowe nowoczesne rozwiązania technologiczne dla właścicieli farm mlecznych w Polsce.

Polecamy:
Portale ogłoszeniowe – dlaczego są tak popularne?