Lampy uvc covid-19 – jak dobrać dopasowane do potrzeb?

coronavirus-4970435_960_720

Światła UV znacznie zmniejszają ilość drobnoustrojów na powierzchniach, w przewodach i przestrzeni powietrznej. Światła UV zabijają bakterie i wirusy i mogą być używane w domu, szkole i miejscu pracy. W 1903 roku Nagroda Nobla w dziedzinie medycyny została przyznana Nielsowi Finsenowi za zastosowanie promieniowania UV w straszliwej infekcji skóry, toczniu pospolitym.

W USA światło UV zaczęto stosować do uzdatniania wody od 1916 r., A obecnie jest ono używane do uzdatniania wody pitnej, ścieków, powierzchni, powietrza w pomieszczeniach i szpitali. Dostępnych jest wiele opcji światła UVC, więc jak zdecydować, która z nich jest dla Ciebie najlepsza? Ten wygodny przewodnik pomoże.

Dopasowanie lampy UVC do potrzeb – szybkie porady

Dopasuj efektywny obszar światła do rozmiaru odkażanego obszaru. Wybierz światło w oparciu o jego przeznaczenie: lekkie lub komercyjne. Ulepszanie ozonu zapewnia najdokładniejszą sterylizację, z dodatkową korzyścią polegającą na tym, że światło nie musi obejmować każdej sterylizowanej powierzchni. Wymaga to jednak, aby odkażony obszar pozostał niezajęty i wentylowany przez co najmniej 30 minut po wyłączeniu światła. Jeśli będziesz musiał ponownie wejść do sterylizowanego obszaru po mniej niż 30 minutach, wybierz lampę bez wzmocnienia ozonu. Jednak gdy nie stosuje się ulepszania ozonu, ważne jest, aby zrozumieć, że światło musi obejmować każdą sterylizowaną powierzchnię. Bez względu na to, które lampy uvc covid-19 wybierzesz, gdy są włączone, odkażany obszar musi być wolny od ludzi, zwierząt domowych i roślin (i musi pozostać niezajęty przez co najmniej 30 minut po użyciu UVC ze wzmocnieniem ozonu).

Odpowiedz na poniższe pytania, aby dowiedzieć się, które światło jest najlepszą opcją!

Jak duży jest obszar, który musisz odkazić? To jest kluczowy czynnik. Każde z świateł ma określony maksymalny efektywny obszar. Po prostu dopasuj ten obszar do pomieszczenia, które chcesz odkazić.

Czy jest wiele różnych powierzchni i czy znajdują się one na różnych wysokościach? Wiedza o tym pomoże określić, jak wysokie musi być światło i czy należy użyć ulepszania ozonu.

Po jakim czasie od zgaśnięcia światła UVC należy ponownie wejść do odkażonego obszaru? Jeśli potrzebujesz szybko ponownie zająć obszar, mniej niż 30 minut po wyłączeniu światła, wzmocnienie ozonu nie jest dobrym wyborem.

Jak często musisz odkażać? Jeśli będziesz dezynfekować raz dziennie, wybrane przez Ciebie światło UVC będzie bardziej elastyczne. Jeśli jednak planujesz odkażanie między pacjentami, klientami lub klasami, ulepszanie ozonem nie będzie najlepszą opcją.

W jakim środowisku będziesz używać światła? Jeśli światło będzie używane w domu lub w biurze, większość lamp UVC będzie działać dobrze. Jeśli jednak będziesz używać światła w środowisku przemysłowym, lepiej będzie wybrać oświetlenie komercyjne. W przypadku obszarów, w których może występować wilgoć (ale nie mokre), takich jak gabinet dentystyczny, najbardziej odpowiednie byłoby światło UVC ze stali nierdzewnej.