Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy finansowego w Krakowie i gdzie znaleźć zaufanego?

businesswomenmi-resize-600x338

Wielu z nas spotka się z dużymi decyzjami finansowymi w trakcie swojego życia – od zastanawiania się nad tym jak najlepiej zmaksymalizować swoje dochody na emeryturze, przez to gdzie zainwestować kwotę ryczałtową, aż po wybranie najbardziej odpowiedniej lokaty.

Ustalenie, który kierunek działań obrać może być trudne, dlatego wiele osób mieszkających w Krakowie szuka profesjonalnych porad finansowych na temat różnych dostępnych opcji.

Tutaj wyjaśniamy:

• co robi doradca finansowy
• gdzie w Krakowie szukać najlepszych specjalistów
• w czym dokładnie mogą ci pomóc.

Czym zajmuje się doradca finansowy?

Doradca finansowy, jak sama nazwa wskazuje, to ktoś, kto pomaga zarządzać finansami, tak aby wykorzystać posiadane pieniądze jak najmądrzej.

Istnieją dwa główne typy doradców finansowych: wyspecjalizowani i ogólni. Jeśli doradca jest wyspecjalizowany, może doradzać w określonym obszarze, takim jak inwestycje, albo może polecać produkty tylko od określonej liczby dostawców. Jeśli jest ogólny i niezależny to może polecać produkty z całego rynku.

Gdzie w Krakowie znaleźć godnego zaufania doradcę finansowego?

• Doradca finansowy Grzegorz Mroczek, Al. Słowackiego 60, 30-535 Kraków
• Sprawdzony Doradca Finansowy oraz Kredytowy, Starowiślna 32, 31-031 Kraków
• Doradca Finansowy Łukasz Reichert, Szlak 28, 31-153 Kraków

Zalety korzystania z usług doradcy finansowego

Znajomość branży – doradcy finansowe rozumieją, jak działają złożone produkty finansowe i jak mogą one przynieść korzyści w Twojej sytuacji, także z pewnością pomocą ci w tym zakresie czy też podpowiedzą jak obliczyć zysk z lokaty. Podsuną odpowiednie rozwiązania – dobrze dobrany doradca finansowy będzie w stanie dostarczyć Ci szereg rozwiązań dopasowanych do Twoich indywidualnych okoliczności. Może też zaproponować ci ekskluzywne produkty – gdyż zwykle doradcy finansowi mieć dostęp do produktów, które są dostępne tylko przez pośredników, a nie bezpośrednio od dostawców.

Pamiętaj jednak, że wybrany przez ciebie doradca finansowy musi być certyfikowany – czyli odpowiednio wykwalifikowany, aby udzielać porad finansowych. Wszyscy doradcy finansowi muszą uzyskać kwalifikacje, takie jak dyplom doradcy finansowego, zanim będą mogli udzielić fachowej porady finansowej komukolwiek. Muszą również być w stanie udowodnić, że ich wiedza jest aktualna.

Największą korzyścią jest to, że doradca finansowy odrobi za ciebie „brudną robotę”. Zbadanie wszelkich produktów finansowych może zająć dużo czasu i wysiłku, a często i tak trudno byłoby ci ustalić, czy zbadałeś każdą dostępną opcję. Doradca może zbadać wszystkie oferowane możliwości i pomóc w podjęciu właściwej decyzji.

Największą korzyścią jest jednak święty spokój – jeśli coś pójdzie nie tak. Chociaż nie będziesz mógł złożyć reklamacji, jeśli inwestycja, w którą się zaangażowałeś, nie sprawdziła się tak dobrze, jak się spodziewałeś. Tak samo możesz złożyć skargę, jeśli otrzymałeś mylące informacje lub złą poradę. Jeśli uważasz, że Twój doradca nie udzielił satysfakcjonującej odpowiedzi na złożoną przez ciebie skargę, zawsze możesz złożyć ją dalej do rzecznika, który ma moc prawną do naprawienia problemu.