Dlaczego warto wynająć magazyn w Krakowie?

mag3

Specyfika funkcjonowania firm w wielu branżach wymaga od przedsiębiorców wynajmu nie tylko powierzchni biurowych, ale również magazynu. Dane statystyczne pokazują, że powierzchnia magazynowa w Polsce rośnie w szybkim tempie. Jest to bezpośrednio związane z szybkim rozwojem gospodarki naszego państwa.

Specyfika funkcjonowania firm w wielu branżach wymaga od przedsiębiorców wynajmu nie tylko powierzchni biurowych, ale również magazynu. Dane statystyczne pokazują, że powierzchnia magazynowa w Polsce rośnie w szybkim tempie. Jest to bezpośrednio związane z szybkim rozwojem gospodarki naszego państwa.

Trzeba jednak zauważyć, że w niektórych regionach zainteresowanie magazynami jest większe niż w innych – największą popularnością cieszą się magazyny na Górnym Śląsku, w okolicach Trójmiasta, w Warszawie oraz w Krakowie. Zobaczmy zatem, dlaczego warto wynająć magazyn w Krakowie?

Kraków – Miasto kluczowe dla polskiej gospodarki

Kraków, wraz z całym województwem małopolskim, tworzy jeden z kluczowych regionów dla polskiej gospodarki. Główne powodu, dla których warto tutaj wynająć magazyn to:

  • W Krakowie i w okolicy miasta funkcjonuje wiele międzynarodowych firm, które zajmują się produkcją i świadczeniem usług w różnych branżach.
  • Nie powinno być więc dużym zdziwieniem to, że zapotrzebowanie na nowoczesne hale magazynowe w Krakowie stale rośnie.
  • Posiadanie magazynu w Krakowie otwiera wiele możliwości przed każdą firmą. Przede wszystkim mowa o ułatwieniu i przyśpieszeniu dystrybucji towarów w południowo-wschodnim regionie Polski.
  • Kraków ma jedno z najlepszych połączeń transportowych w całym kraju (m.in. autostrada A4 łącząca wschodnią i zachodnią część Polski oraz lotnisko).

Magazyny na wynajem w Krakowie cieszą się szczególną popularnością wśród deweloperów, ponieważ rynek nieruchomości w Krakowie i okolicach rozwija się bardzo dynamicznie bez względu na pandemię. Przedsiębiorcy powinni pamiętać, że wynajem magazynu wiąże się ze znacznie mniejszymi kosztami niż budowa i wyposażenie własnego magazynu. Takie przedsięwzięcie zajmuje zazwyczaj kilka miesięcy, natomiast dla rozpoczęcia użytkowania wynajmowanego magazynu wystarczy podpisanie umowy.

Poza tym profesjonalne magazyny do wynajęcia w Krakowie są dobrze wyposażone, a w niektórych przypadkach właściciele magazynów mogą również pomóc w znalezieniu pracowników do ich obsługi.  Wynajem magazynu w Krakowie jest zatem sposobem na oszczędność, skuteczne rozszerzenie działalności oraz na zapewnienie jakości w swojej firmie.

Magazyny do wynajęcia w Krakowie i w okolicy

Pomimo dużego zainteresowania halami magazynowymi w Krakowie i w okolicy, wciąż można znaleźć atrakcyjne magazyny w obrębie miasta. Przykładem takiego magazynu jest hala magazynowa na krakowskim Pogórzu.

Jest to bardzo duża hala magazynowa o powierzchni 3200 mkw usytuowana we wschodniej części Krakowa. Bardzo ważną zaletą magazynu jest lokalizacja, ponieważ hala znajduje się bardzo blisko węzła autostradowego na A4 oraz stosunkowo blisko do centrum Krakowa i obwodnicy miasta. Taka lokalizacja jest bardzo atrakcyjna dla pracowników i dla ich efektywności, ponieważ dojazdu do magazynu zazwyczaj nie utrudniają korki. Hala jest ogrzewana i dobrze oświetlona. Dodatkowo na terenie magazynów znajduje się całodobowy monitoring oraz ogrzewane i klimatyzowane biuro.

7R City Flex Kraków-Airport

Kompleks magazynów 7R City Flex Kraków-Airport znajduje się przy węźle autostradowym autostrady A4 oraz drogi ekspresowej S7 w pobliżu lotniska Kraków-Balice. Wynajem tego magazynu jest więc bardzo atrakcyjną opcją dla firm związanych z dostawami za granicę oraz przyjmowaniem towarów z innych państw. Hala wysokiego składowania w pobliżu lotniska charakteryzuje się wysokim standardem potwierdzonym dokumentami. Hale magazynowe są wyposażone w energooszczędne oświetlenie LED i w specjalne oświetlenie dodatkowe w sferze przydokowej. Teren wokół magazynu jest monitorowany i ogrodzony.

Kompleks biurowo – magazynowy MARR

Kompleks biurowo – magazynowy MARR to kompleks czterech hal magazynowych znajdujących się w południowo–wschodniej części Krakowa. Obiekt zapewnia doskonałe warunki do prowadzenia działalności dystrybucyjnej, ponieważ znajduje się blisko autostrady, w przemysłowym centrum Krakowa. Opisywany obiekt wysokiego składowania odznacza się bardzo wysokim standardem wykończenia oraz dużą powierzchnią biurową i nowoczesnym zapleczem sanitarnym.

Polecamy:
Od czego zacząć nauką pływania? Poradnik