Dlaczego Kraków potrzebuje współczesnej sztuki teatralnej?

theater-105573_960_720

W końcowych dekadach XX wieku krytycy sztuk scenicznych coraz bardziej martwili się długowiecznością tych form sztuki. Wielu wierzyło, że sztuki sceniczne stopniowo stają się przestarzałe, dzięki rozwojowi telewizji, a także wczesnego Internetu. Krytycy stwierdzili, że sztuka stanie się tak istotna dla społeczeństwa XXI wieku, jak kwartety smyczkowe w ich czasach, i wierzyli, że stopniowo świat sztuk scenicznych stanie się niemodny i mało wykorzystywany przez społeczeństwo.

Pomimo tych przepowiedni losu sztuki widowiskowe nie zmniejszyły się zgodnie z oczekiwaniami, a zamiast tego nadal przyciągają nowe talenty i widownię. Istnieje kilka powodów, dla których sztuki sceniczne są nadal niezbędne dla współczesnego społeczeństwa, spróbujemy je odkryć razem z https://www.sn2.eu .

Po pierwsze: odkrywanie siebie i ekspresja

Od samego początku w ramach edukacji sztuk widowiskowych w Londynie i Paryżu podkreślano znaczenie autorepresji dla artystów. Teatr, taniec i inne sztuki sceniczne czy rodzaje przedstawień teatralnych mogą nauczyć ludzi, jak skutecznie wyrażać siebie, a także mogą być narzędziem, za pomocą którego osoby niepełnosprawne mogą się komunikować.

Wielu studentów sztuk performatywnych cierpi z powodu nieśmiałości, kiedy zaczynają uczęszczać na zajęcia, i stopniowo stają się bardziej pewni siebie, gdy znajdują sposoby komunikacji. Oprócz nauczania wyrażania siebie, sztuki sceniczne pomagają całemu społeczeństwu w samoświadomości i zrozumieniu. Zatem współczesna forma sztuki teatralnej i sztuki sceniczne uczą społeczeństwo o sobie, mając nadzieję na wskazanie postaw i sposobu myślenia obecnego społeczeństwa. Mogą być narzędziem służącym do edukowania ludzi na temat ich obecnych stanów emocjonalnych.

Po drugie: historia i edukacja oraz sztuki sceniczne

Jednym z powodów, dla których na całym, świecie jest tak wiele szkół sztuk scenicznych, często uważanych za ważne ośrodki edukacyjne dla teatru i tańca, jest to, że sztuki sceniczne uczą nas o naszej historii i edukują nas na inne sposoby. Teatr klasyczny, taki jak Szekspir i Molier, pomaga nam zrozumieć otaczających nas ludzi i to, jak można oczekiwać, że zareagują w określonych sytuacjach. Różne dzieła, każdy gatunek sztuki teatralnej uczą nas o nas samych i dlatego są czasem uważane za ryzykowny komentarz polityczny. Fakt, że rządy regularnie próbowały amykać teatry i inne ośrodki sztuk scenicznych w przypadku rewolucji lub przewrotu wojskowego, pokazuje, jak ważne jest zachowanie teatru dla zachowania historii i zrozumienia obywateli danego kraju.

Po trzecie: kreatywność

Przede wszystkim w sztukach scenicznych chodzi o kreatywność. Bez twórczego głosu społeczeństwo może stać się niemal martwe w środku, a grupa społeczna bez kreatywności będzie raczej represyjna. Znaczenie ludzi w społeczeństwie, którzy mogą wyrazić swoją kreatywność, jest bez wątpienia niesamowicie ważna. Biolodzy argumentowali, że tworzenie kreatywności było najważniejszym krokiem w rozwoju człowieka i że społeczeństwo nie może iść naprzód bez kreatywnych ludzi.