Dieta pudełkowa dla wegetarian

Dieta pudełkowa dla wegetarian krakow-atrakcje.pl foto_800x534

Dietetyczna żywność na dowóz oferowana jest we wszystkich najpopularniejszych wariantach żywieniowych. Również w stosowanej coraz szerzej opcji wegetariańskiej, czyli takiej, która wykluczy z naszej diety mięso.

Dania wegetariańskie to wbrew niektórym opiniom bardzo sycące potrawy, które dostarczają naszym organizmom dużo składników odżywczych. Niektóre z nich, szczególnie te oparte na strączkach to syte bomby, które napełnią nas na kilka godzin.

Pyszne wegetariańskie opcje otworzą przed nami całkiem nowy w polskiej kulturze żywieniowej obraz. Czasem warto, nawet na próbę, spróbować inspirowanych potrawami orientalnymi dań z tofu, seitana, czy dużymi dawkami fasoli, czy ciecierzycy.

Wegetariański fit catering a kaloryczność

Bez obaw – wegetariańskie (lub jarskie) posiłki nie tracą w ogóle na odżywczości względem posiłków mięsnych. Dlatego też, jeśli zdecydujemy się już na wersję wegetariańską naszej diety, nie musimy martwić się koniecznością dojadania. Konieczna może być za to suplementacja jedynie żelaza, którego w naszej bezmięsnej diecie możemy mieć za mało.

Uwierzcie, mięso naprawdę nie jest w diecie nieodzowne, a większość osób po zrezygnowaniu z niego (nawet częściowym) czuje się po prostu lepiej. Pozbycie się mięsa pomaga też w ułożeniu niskokalorycznej diety dla osób, którym zależy na zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Wegetariańskie dania „zastępujące” mięso

Wegetarianie znaleźli całe mnóstwo sposobów, które umożliwiają nam smaczne i przede wszystkim sycące wypełnienie żołądków. Znajdziemy pełen zestaw kotletów, burgerów i innych wersji szeroko znanych z mięsnych dań, tym razem w innowacyjnych wydaniach, na przykład z fasoli (tutaj cały ogrom białka), a także przeróżnych warzyw, na przykład buraka.

Nie martwmy się więc o zawartość białka w naszej diecie, gdyż również i jego nie zabraknie w naszych daniach. Nasze posiłki będą równie pełnowartościowe, jak te mięsne, a kucharze, przygotowujący nasze posiłki dołożą wszelkich starań, by idealnie spełniały one kryteria naszej diety.

Wegetariańska dieta może być stosowana w wariantach kojarzonych typowo z mięsnymi daniami, na przykład ketogenicznych. Choć osiągnięcie wysokotłuszczowej diety jest trudniejsze, to jak najbardziej możliwe.

Jak zamówić wegetariański fit catering?

Opcja wegetariańska pojawi nam się w menu, lub zakładce dostępnych wariantów żywienia w cateringu na dowóz. Proces zamawiania nie różni się zbytnio od dowolnych zakupów, jakich możemy dokonać przez internet.

Konieczne będzie znalezienie odpowiedniego wariantu dla siebie – w tym wypadku wegetariańskiego (z lub też bez ryb), lub nawet wegańskiego i dobranie odpowiedniej ilości kalorii, jakie będziemy spożywać w trakcie dnia. Aby poznać swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne najlepiej udajmy się do dietetyka, który pomoże nam dokonać wszelkich wyborów.

Po wypisaniu wszystkich wymaganych pól przyjdzie czas na zapłacenie za usługę np. od https://bedietcatering.pl/krakow/  w takim wymiarze czasowym, na jaki się zdecydujemy (od krótkich diet „na próbę”, do długich – abonamentowych). Następnie czekamy na pierwszą dostawę jedzenia pod wskazany adres i cieszymy się świeżymi i pożywnymi posiłkami.