Deweloperka w Krakowie – kogo stać na zakup mieszkań?

Przechwytywanie

Jeśli zamierzasz kupić mieszkanie deweloperskie w Krakowie w najbliższych latach, czas zacząć oszczędzać. Najlepiej zaoszczędzić trochę więcej niż Ci się wydaje, że będzie wystarczająco.

Pomiędzy odkładaniem pieniędzy, nadążaniem za spłatami kredytów hipotecznych i naprawami oraz utrzymaniem twojego funduszu- nigdy nie możesz mieć zbyt wiele na taki zakup.

Ale ile naprawdę potrzebujesz, zanim będziesz gotowy do zakupu deweloperskiego mieszkania w eks-stolicy?

Znakiem nr 1, który pokazuje że zaoszczędziłeś odpowiednią sumę na zakup mieszkania w Krakowie, jest to, że możesz łatwo obniżyć o 20 procent, mieć 10 procent na koszty zamknięcia i inne koszty związane z przeprowadzką, i czuć się komfortowo, biorąc pod uwagę spodziewaną miesięczną spłatę kredytu hipotecznego. To się nie różni bez względu na to czy chodzi o mieszkania w Krakowie czy mieszkania z ogródkiem Warszawa Włochy.

Niekoniecznie trzeba obniżyć swoje wydatki od razu o 20 procent, ale posiadanie wystarczającej ilości środków zapewnia niezłą, finansową ochronę w kontekście oczekiwanych, a jednak nieregularnych, kosztów, w tym nie można zapomnieć o kwestii:

  • ubezpieczenia,

  • nowych mebli,

  • wszelkich aktualizacji lub napraw. .

Zarówno ty, jak i dostawca kredytów hipotecznych poczujecie się znacznie lepiej, jeśli wchodzisz w proces kupowania mieszkania deweloperskiego z tej pozycji. Gdy uważasz, że masz dość zaoszczędzonej kwoty, zadaj sobie pytanie: Jeśli obniżysz o 20 procent, plus kolejne 10 procent na pokrycie kosztów zamknięcia i kosztów przeprowadzki, czy nadal będziesz w stanie spłacić kredyt hipoteczny i żyć wygodnie? Jeśli odpowiedź brzmi “nie”, nie jesteś w gronie szanowanych osób, które stać na zakup takiego krakowskiego mieszkania.

Pierwszy znak, że nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, żeby kupić deweloperkę, to jeśli powiesz: “Myślę, że możemy spróbować, ale nie wiem czy to przejdzie. Nie chcesz jednak postawić się w sytuacji, w której ledwo co możesz przeżyć z tygodnia na tydzień, z dnia na dzień.

Chodzi o podejmowanie skalkulowanych ocen, gdy jest to odpowiednie, ale ryzykowanie największego zakupu, jaki kiedykolwiek zrobiłeś, nie jest mądre. Emocje są obecne (zarówno podekscytowanie, jak i stres) podczas poszukiwania wymarzonego mieszkania, ale podejmowanie jakichkolwiek decyzji zbyt szybko jest receptą na katastrofę. Krótko mówiąc, nie spiesz się. Nie spiesz się, bądź sprytny i wiedz, że świat się nie skończy, jeśli będziesz musiał wynająć mieszkanie jeszcze jeden rok i na wymarzone deweloperskie mieszkanie na nowym krakowskim osiedlu musisz jednak jeszcze trochę poczekać. W końcu prędzej czy później Ty również dołączysz do tego szacowanego grona.

Koszt zakupu nieruchomości w Krakowie rośnie. W ciągu ostatnich 10 lat ceny wzrosły niemal w każdym dużym mieście w tym również w Małopolsce. Bycie właścicielem mieszkania jest więc ogromnym przedsięwzięciem finansowym, wymagającym znacznie więcej niż zwykłej spłaty. Musisz więc dokładnie wiedzieć, ile trzeba zaoszczędzić, aby móc pozwolić sobie na zakup – powodzenia!