Depilacja laserem – czy dla naturalnie rudych pań jest to opcja?

girl-1928073_960_720

Aby uratować nasze nogi przed wysuszeniem i wrażliwością, a także aby zaoszczędzić czas, szukamy skutecznego rozwiązania do usuwania włosów, szczególnie w okresie letnim.

Ale dla pań rudych i innych z jasnymi i blond włosami na ciele omawiane opcje są nieco ograniczone.

Czy laserowe usuwanie włosów działa na rude?

Nie, niestety, może być problem. Laserowe usuwanie włosów polega na celowaniu i niszczeniu tylko brązowych pigmentów u podstawy mieszków włosowych, dlatego w przypadku rudych włosów o tak jasnych pigmentach na ciele metoda ta jest zasadniczo nieskuteczna i to nawet, jeśli jest realizowana przez wysoce wyszkolone kosmetyczki, jak te które można znaleźć w salonach M Estetica w Rzeszowie. Zobacz więcej tutaj: https://mestetic.pl/zabiegi-laserowe/ .

Najlepszymi kandydatami są osoby o jasnej karnacji, ale o ciemnych włosach. Nawet w najlepszych przypadkach lasery mogą usunąć do 40% włosów, a zabieg nie jest trwały, dlatego konieczne są wizyty uzupełniające.

Czy elektroliza działa na rude?

Tak, ta metoda usuwania włosów działa na naturalnie rude włosy. Elektroliza polega na zniszczeniu środka pasma włosów za pomocą środków chemicznych lub ciepła. Przesuwając się po skórze, do mieszków włosowych umieszcza się cienką sondę i pojedynczo usuwa włoski. Zasadniczo nie ma żadnych skutków ubocznych, ale może wystąpić przejściowe zaczerwienienie skóry po zabiegu.

Istnieją dwa główne wady elektrolizy: koszt i ból. Godzinę trwająca procedura kosztuje około kilkaset złotych, przy czym wymagane są regularne zabiegi korygujące, które następnie są coraz bardziej oddalane. Podsumowując, przyniesie ci to co najmniej 1000 zł na jeden obszar.

Ponadto, jeśli się nad tym zastanowić, jeśli pinceta wielokrotnie wyciąga włosy, to musi być dość bolesne.

Jakie jest rozwiązanie usuwania włosów dla rudzielców?

To może nie być odpowiedź, której szukasz, ale zwyczajne golenie w starym stylu może być lepszą formą usuwania włosów dla rudzielców niż jakakolwiek inna, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby tych innych również spróbować. Szczególnie zalecane jest także woskowanie, szczególnie jeśli chcesz pozbyć się włosów na dłuższy czas przed wakacjami na plaży. Trwa dłużej niż zwykłe golenie, ale pamiętaj, że ból jest dość silny (choć zdaniem wielu osób, rude panie mają wyższy próg bólu) więc to może będzie i w Twoim wypadku najlepsze rozwiązanie? Warto spróbować!

Wiele z pań o rudym kolorze włosów ma grube, szorstkie pasma i po latach walki czasem jednak mimo wszystko decydują się na laserowe usuwanie włosów. Jeśli czujesz, że może to być i dla Ciebie ciekawe rozwiązanie, masz rude włosy i chcesz spróbować prawdopodobnie przeprowadziłaś już odpowiednie badanie i umówiłeś się na wizytę u kosmetyczki w celu wykonania zabiegu laserowego.

Jednak w momencie, gdy wejdziesz do gabinetu możesz usłyszeć: „Przepraszam. Nie możemy laserowo usunąć włosów u pań z naturalnie rudymi włosami. ” Bądź na to przygotowana.

Zaskoczony, wychodzisz i zdajesz sobie sprawę, że będziesz musiał przyzwyczaić się do golenia i woskowania przez resztę swojego życia.