Czy zabawki ożywają w nocy?

creative-kids-toy-walls

Każde dziecko wie, że zabawki mają swoje sekretne życie. Zabawki kochają, płaczą, śmieją się, gniewają i tęsknią. Gdy dziecko wychodzi z pokoju lub zasypia, świat jego zabawek zaczyna się kręcić. Nie wszystkie zabawki są zawsze miłe. Niektóre robią nawet niezłe psikusy.

Każda zabawka ma swój indywidualny charakter i każda zachowuje się inaczej. Po prostu nocą zabawki zwiedzają mieszkanie, jedzą, gotują, piorą, czasem sprzątają i przeżywają mnóstwo fascynujących przygód. Tak zazwyczaj dzieje się w listopadzie. Dlaczego akurat w listopadzie? Bo to najsmutniejszy miesiąc, deszczowy, bury i ponury, w którym noc zapada bardzo szybko, a dzieci więcej czasu spędzają w domu.

Dinovember – co to takiego?

Nowa zabawa, czyli Dinovember jest ciekawym pomysłem, na jaki wpadli rodzice – Refe i Susan Tuma- dwóch przesympatycznych dziewczynek. Rodzice każdego roku w listopadzie ożywiają zabawkowe dinozaury swoich córek. Zabawa rozpala wyobraźnię i wzbudza ogromny zachwyt dziewczynek. Gdy dziewczynki zasną, zabierają dinozaury i ustawiają je w różnych miejscach – w toalecie, owinięte papierem toaletowym w wannie pełnej piany, umorusane kremem, buszujące w kuchni i opróżniające lodówkę, rysujące, a nawet walczące jak średniowieczni rycerze… Dinozaury zwiedzają domki dla lalek i wszystkie miejsca w domu, a nawet wykorzystują inne zabawki do na przykład przemieszczania się. A ile jest pisku i radości, gdy dzieci rano odnajdują figurki ustawione w zabawnych sytuacjach, schowane w kątach lub pod poduszkami. Tak można ożywić wszystkie zabawki. Wystarczy puścić wodze fantazji i wieczorem i poświęcić im kilkanaście minut. Zabawa będzie doskonała dla dzieci i dorosłych.

Kreatywność i wyobraźnia

Szukanie zabawek, opowieści, co one robiły w nocy i co się działo w domu… Te historie można nawet spisywać – będą lepsze niż nie jedna bajka, a listopadowe wieczory nigdy dzieciom się nie znudzą. Będą chciały jak najszybciej zasnąć, by rankiem odkrywać i przeżywać nocne przygody swoich ulubieńców. Taka zabawa to możliwość wykazania się niezwykłą kreatywnością, ale też jednocześnie jest pomocna w rozbudzaniu dziecięcej wyobraźni. Dzieci szukają zabawek, a kiedy je odnajdują… opowiadają o ich przygodach, ponieważ wierzą od niemal zawsze, że zabawki mają swoje sekretne życie… Na ten temat postało wiele filmów przygodowych, animowanych, które można z powodzeniem wyświetlać maluchom, a potem robić psikusy z „ożywionymi” zabawkami. Dla dzieci taka zabawa będzie niezwykłą przygodą, będą mogły chwalić się nią rówieśnikom, a rodzice będą śmiali się do łez i sami także doskonale będą się bawić razem z pociechami.

Warto pamiętać, że właściwie dobierane zabawki i sam sposób zabawy nimi już we wczesnym dzieciństwie mogą zaowocować dobrym, bardzo szczęśliwym rozwojem w późniejszym życiu. Dlatego warto bawić się mądrze, razem z dziećmi. Ucząc przy tym je kreatywności, pobudzając wyobraźnię, uwalniając różnego rodzaju pasje i uzdolnienia – nawet podczas tworzenia fantastycznych zabawkowych światów z życia zabawek.

Artykuł opracowano wspólnie z firmą https://modino.pl