Czy w Krakowie są dobre kosmetyki?

coconut-oil

Wielu użytkowników zastanawia się, czy w marketach sieciowych, hipermarketach lub innych punktach np. salonach kosmetycznych można uzyskać dostęp do dobrych kosmetyków. Doświadczenia jednoznacznie pokazują, że następuje realny rozkwit branży ekologicznych kosmetyków – szczególnie w dużych ośrodkach miejskich. 

Kosmetyki ekologiczne stają się obecnie standardem w pielęgnacji i są wysoce cenione przez wszystkich poszukujących skutecznego i zdrowego dla skóry sposobu poprawy wyglądu. Przyjrzymy się, jak wygląda kosmetyczna mapa Krakowa.

Kupowanie kosmetyków w dużym mieście – możliwe warianty wyboru

Z zakupami kosmetyków powszechnie kojarzone są takie miejsca, jak drogerie oraz inne punkty handlowe. Często handlem kosmetykami zajmują się również farmaceuci oraz kosmetolodzy, kosmetyczki lub przedstawiciele handlowi koncernów kosmetycznych. W Krakowie wobec licznych galerii handlowych i hipermarketów, odnalezienie wybranych produktów kosmetycznych nie powinno być żadnym problemem. Szczególnym atutem robienia zakupów kosmetycznych w dużym mieście jest dostęp do produktów zagranicznych, klasycznie niedostępnych w krajowych sieciach dystrybucyjnych. Dużym plusem jest również dostęp do niektórych luksusowych kosmetyków – np. preparatów do pielęgnacji brody u mężczyzn.

Nie samym hipermarketem i drogerią pielęgnacja stoi! Najlepsze, profesjonalne preparaty kosmetyczne najlepiej nabywać w następujących miejscach:
• Centrach odnowy biologicznej,
• Gabinetach kosmetologicznych,
• Gabinetach kosmetycznych,
• U fryzjerów,
• U kosmetyczki,
• W aptekach.

Wiele ze sprzedawanych produktów profesjonalnych zalicza się do środków mniej znanych i stosowanych wyłącznie w czterech ścianach gabinetów. Nastawić się trzeba jedynie na wyższy koszt profesjonalnych kosmetyków pielęgnacyjnych, odżywczych i po zabiegowych.

Nowe trendy w dziedzinie kosmetologii

Krakowskie centra odnowy biologicznej i kosmetologii oferują również specjalistyczne kosmetyki, często opracowane na bazie składników osocza krwi ludzkiej, komórkach macierzystych oraz fibroblastach. Ukierunkowane cytochemicznie i cytofizycznie pielęgnowanie może docelowo dać najlepsze efekty i istotnie ograniczyć nasilenie procesów starczych lub zmian powypadkowych, po nowotworowych. Największe laboratoria kosmetologiczne na świecie badają innowacyjne techniki pielęgnacji, które realnie mają dać korzyść osobom borykającym się z licznymi problemami zdrowotnymi i ich powikłaniami.

Spodziewane zachodnie marki na polskim rynku kosmetycznym

Udział niepolskojęzycznych inwestorów w ramach rynku kosmetycznego to spora szansa dla rozwoju całej branży, która de facto jest wciąż mało konkurencyjna na tle zachodu. W Krakowie doskonałym zapleczem dla badań naukowych nad kosmetykami byłyby kliniki i zakłady Collegium Medicum UJ oraz firmy zewnętrzne. Krakowskie zakłady farmaceutyczne mogłyby również rozszerzyć profil działalności o produkcję specjalistycznych kosmetyków.
Warto poznawać świat kosmetyków, umieć odróżniać ułudę od aktu oraz znać sytuację i koniunkturę na globalnych rękach

Artykuł przygotowano wspólnie z portalem kosmetolog Szczecin