Czy ktoś jeszcze nie korzysta w terminali płatniczych? Pytamy Krakowian

pexels-photo-974911

Korzystanie z terminal płatniczych jest w ostatnich latach tak powszechne, że często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że żyjemy praktycznie bez gotówki. Z możliwości płatności karta czy telefonem korzystamy nie tylko w sklepach podczas codziennych zakupów, ale również w restauracjach, kinach, na stacjach benzynowych, w tramwajach, a nawet w taksówkach. Czy możliwe jest w dzisiejszych czasach życie bez płatności bezgotówkowych? Krakowianie mają na ten temat swoje własne zdanie.

Mieszkańcy Krakowa korzystają ze wszystkich przywilejów i możliwości, jakie daje życie w dużym mieście. Jak przyznają, na co dzień płaca za większość produktów i usług kartami płatniczymi czy telefonami. To wygodne rozwiązanie, które ułatwia transakcję, a jednocześnie bardzo ją przyspiesza. Wiele osób w ogóle nie nosi ze sobą gotówki, co uważa za rozwiązanie nie tylko wygodne, ale również bezpieczne. Nie trzeba się bowiem obawiać, że pieniądze się zgubi lub zostaną one ukradzione. Terminale płatnicze znajdują się praktycznie wszędzie, rzadko bowiem trafia się na sklep czy punkt usługowy, w którym płatności karta nie są realizowane.

Osoby starsze preferują tradycyjne płatności

Choć płatności bezgotówkowe i terminale płatnicze są dla większości konsumentów codziennością, nadal nie wszyscy dostrzegają ich zalety bądź nie są przekonani do możliwości, jakie dają transakcje bezgotówkowe. Z nowoczesnych rozwiązań korzystają przede wszystkim osoby młode czy w średnim wieku. W przypadku osób starszych nadal najpopularniejsze są płatności gotówkowe. Nie jest to kwestia wygody czy funkcjonalności takiego rozwiązania, a raczej przyzwyczajenia. Jeśli ktoś przez całe życie płacił jedynie tym, co miał w portfelu, na stare lata raczej trudno jest mu się przestawić i dostrzec możliwości płatności bezgotówkowych. Osoby starsze często mają też trudności z przyswajaniem różnych nowinek technologicznych, nic więc dziwnego, że wolą tradycyjne formy płatności. Choć, trzeba przyznać, że w ostatnich latach także coraz więcej osób starszych otwiera się na nowe możliwości i powoli zaczyna korzystać ze wszystkich dostępnych rozwiązań technologicznych.

Płatności bezgotówkowe będą się rozwijać

Choć jest sporo sceptyków płatności bezgotówkowych, z całą pewnością trzeba stwierdzić, że są one przyszłością mniejszego i większego biznesu. Każdy właściciel firmy, nawet jeśli jest to niewielki osiedlowy sklepik, powinien zadbać o to, by klienci mieli do wyboru kilka form płatności i sami mogli zdecydować, w jaki sposób chcą zapłacić za swoje zakupy czy wykonane dla nich usługi. Wybór terminali płatniczych z roku na rok jest coraz większy. Są one coraz bardziej sprawne, funkcjonalne, zaawansowane technologicznie i niezawodne. Można więc z nich korzystać mając pewność, że wszystkie płatności będą realizowane szybko, sprawnie i bez żadnych usterek. Na https://platniczyterminal.pl można znaleźć nowoczesne, ciekawe i sprawne urządzenia do płatności bezgotówkowych, a także sporo wiedzy na temat terminali płatniczych, dzięki której łatwiej będzie podjąć decyzję odnośnie konkretnego modelu czy umowy z danym operatorem.