Czy Krakowianie opłacają składki OC w terminie?

pexels-photo-1253591

Ubezpieczenie OC to obowiązkowy must have dla wszystkich kierowców, którzy nie chcą mieć problemów podczas użytkowania samochodu. Warto więc zadbać, by znaleźć dobrą i korzystną polisę, a następnie pamiętać, by opłacać ją w terminie. W przeciwnym razie trzeba bowiem liczyć się z konsekwencjami.

Jak wygląda kwestia terminowego regulowania składek OC wśród mieszkańców Krakowa? Osoby mieszkające w stolicy Małopolski nie różnią się pod tym względem od mieszkańców innych miast czy regionów. Kierowcy raczej dbają o to, by składki opłacać w terminie, gdyż zdają sobie sprawę z konsekwencji, jakie będą ponosić w przypadku nieterminowego regulowania należności. Owszem, zdarza się nieterminowa spłata. Niektórzy po prostu zapominają, innych kierowców czasem nie stać na opłacenie składki terminowo. Warto wtedy pamiętać o tym, by wpłacić niezbędną kwotę jak najszybciej, zanim firma ubezpieczeniowa wypowie nam umowę. Dobrym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z ubezpieczycielem i poinformowanie, że składka będzie opłacona nieco później. Większość firm z kilkudniowej zwłoki raczej nie robi wielkiego problemu.

Co, gdy nie opłacimy składki?

Gdy nie opłacimy składki polisy ubezpieczeniowej, nie oznacza to, że automatycznie umowa ubezpieczeniowa przestaje obowiązywać. Nawet, jeśli w tym czasie zdarzy nam się jakaś kolizja czy wypadek, ochrona ubezpieczeniowa nadal obowiązuje. Większość towarzystw ubezpieczeniowych w takiej sytuacji odmawia jednak wypłacenia jakichkolwiek świadczeń do momentu, gdy wszystkie zaległości będą uregulowane. Jeśli więc kierowca, który spóźnił się z opłaceniem składki miał wypadek lub stłuczkę, jego pierwszym krokiem powinno być opłacenie polisy. W przeciwnym razie może mieć bowiem spore kłopoty. Prędzej czy później firma ubezpieczeniowa wypowie bowiem umowę, a wtedy narażeni będziemy na poważne koszty. Tak czy inaczej składkę zaległą trzeba będzie opłacić, a brak ochrony ubezpieczeniowej będzie oznaczał, że wszelkie szkody czy odszkodowania dla poszkodowanych trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni.

Szukanie dobrej polisy ubezpieczeniowej

Znalezienie dobrej polisy ubezpieczeniowej nie jest kwestią kilku chwil, dlatego też warto bardzo dokładnie rozejrzeć się na rynku ubezpieczeniowym i przyjrzeć się kilku lub kilkunastu polisom. Na rynku działa obecnie całe mnóstwo ubezpieczycieli, a ich oferta nieustannie ewoluuje. Nie zawsze należy przywiązywać się do jednego ubezpieczyciela na wiele lat, gdyż może się okazać, że jego konkurencja ma nam do zaoferowania o wiele bardziej korzystne warunki. Na https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/ można znaleźć sprawdzoną i zawsze aktualną porównywarkę ofert ubezpieczeniowych, dzięki której w jednym miejscu można sprawdzić oferty kilku lub kilkunastu ubezpieczycieli, a to pozwala na podjęcie dobrej decyzji ubezpieczeniowej.