Czeka Cię delegacja służbowa? Jak skutecznie szukać noclegu w Krakowie?

bedroom-1285156_640

Wyjazdy w delegacje są na porządku dziennym w wielu polskich przedsiębiorstwach. Pracownicy jeżdżą w różnych kierunkach, często spędzając poza siedzibą firmy sporo czasu. Oczywiście, pracodawca ma obowiązek zwracać pracownikom wszystkie koszty podróży. Jednak to bardzo często osoby jadące w delegację muszą na własną rękę szukać sobie dojazdów czy noclegów.

Jeśli planujesz wyjazd służbowy do Krakowa lub w jego okolice, warto z odpowiednim wyprzedzeniem poszukać sobie sprawdzonego noclegu w tym mieście. Wbrew pozorom, do wyboru są nie tylko hotele czy pensjonaty. Można również znaleźć pokoje do wynajęcia czy nawet mieszkania wynajmowane na doby, które doskonale sprawdzają się w przypadku pracowników, którym zależy na bardziej kameralnych warunkach. Mieszkania i pokoje do wynajęcia to dobre rozwiązanie także wtedy, gdy planujemy dłuższy wyjazd służbowy.

Kiedy opłaca się wynająć mieszkanie zamiast pokoju hotelowego?

Nie zawsze delegacja oznacza krótki, kilkudniowy wyjazd. Czasem pracownicy wyjeżdżają na o wiele dłuższe wyjazdy. Staż czy szkolenie również wiążą się z koniecznością służbowego wyjazdu, a często trwają kilka tygodni lub jeszcze dłużej. Wtedy miejsca noclegowe powinny być tym bardziej przemyślane, gdyż przez te kilka tygodni będą miejscem zamieszkania. Jeśli wyjazd służbowy będzie trwał dosyć długo, dobrym rozwiązaniem będzie wynajęcie mieszkania, w którym pracownik będzie mógł spędzać czas po wypełnieniu wszystkich swoich obowiązków. Mieszkanie jest nie tylko wygodniejsze z perspektywy pracownika, ale również tańsze dla pracodawcy. Jeśli bowiem weźmiemy pod uwagę koszt doby hotelowej, wynajem mieszkania okazuje się nieporównywalnie tańszy. Oczywiście, jeśli to pracownik na własną rękę szuka sobie bazy noclegowej na służbowych wyjazdach, powinien za każdym razem skonsultować się z pracodawcą, by mieć pewność, że zgodzi się on na poniesienie wszystkich związanych z wyjazdem wydatków.

Warto szukać z wyprzedzeniem

Choć noclegi w Krakowie można znaleźć w wielu różnych miejscach, warto szukać ich z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu można mieć nie tylko o wiele większy wybór, ale też da się znaleźć miejscówki w cenach o wiele niższych niż wtedy, gdy je rezerwujemy na ostatnią chwilę. W poszukiwaniu miejsca noclegowego na wyjeździe służbowym przydadzą się rożnego rodzaju portale rezerwacyjne i turystyczne, na których można znaleźć sporo ciekawych akcji promocyjnych i w efekcie wynająć hotel czy miejsce w pensjonacie w dużo niższej cenie. Warto wynajmować przede wszystkim miejsca noclegowe w takich lokalizacjach, które będą nam najbardziej odpowiadały. Owszem, czasem można znaleźć dużo tańsze noclegi, ale położone z dala od celu podróży. Wtedy dodatkowo trzeba będzie wydać pieniądze na paliwo, co wyjdzie na jedno i to samo. Im bliżej celu podróży będzie znajdował się hotel, tym lepiej dla osoby podróżującej służbowo.