Co wpływa na wycenę przeprowadzki? Sprawdzamy cenniki firm w Krakowie

Full length of young male movers carrying sofa outside truck on street

Jestem przekonany, że po przeczytaniu tego artykułu będziesz znacznie lepiej rozumieć kwestię średnich kosztów przeprowadzki w Krakowie. Oczywiście, pierwszym zadaniem, które musisz zrobić, to zdecydować, z jakiego rodzaj usług firmy przeprowadzkowej będziesz korzystać, a ponieważ dostępnych jest wiele opcji, czeka Cię niełatwe zadanie.

Firma przeprowadzkowa – wycena usługi

Jeśli zdecydowałeś się skorzystać z usług firm przeprowadzkowych z pełną obsługą w celu spokojnej realizacji przeprowadzki, to w większości przypadków będzie to najdroższe rozwiązanie. Jeśli przenosisz się do innego miasta – koszt przeniesienia twojej przeprowadzki będzie oparty głównie na:

• odległości między starą i nową lokalizacją,
• wagą i odpowiednio ilością posiadanych przez ciebie rzeczy.

Na przykład, jeśli przenosisz się z Krakowa do Warszawy i mieszkasz w domu z 4 sypialniami, średni koszt przeprowadzki realizowanej przez firmę oferującą pełną obsługę może przekroczyć 1000 złotych. Ale jeśli przeprowadzasz się lokalnie w odległości 30 km od twojego starego miejsca zamieszkania, koszt ten będzie oparty na stawce godzinowej i będzie różny w zależności od firmy. Najlepszą ofertę ogól zdaje się mieć www.przeprowadzkakatowice.pl, jednak mowa o Krakowie – więc zerknijmy co do zaproponowania mają firmy z tego rynku lokalnego.

Koszt ustalany indywidualnie po skontaktowaniu się z firmą zapewnia Stachurski-Przeprowadzki
31-540 Kraków, Rzeźnicza 3/14. Podobne rozwiązanie zastosowała firma Transfer Team, ul.Rżącka 35/1, 30-687 Kraków, jak również Trans-Fach Piotr Czyżowski – Usługi Transportowe i Przeprowadzki, ul. Flanka 11 30-898 Kraków.

Nieco łatwiej jest z firmą tanieprzeprowadzkikrakow.pl, bowiem umieściła na swojej stronie cenni, gdzie każdy może łatwo i szybko wyliczyć, na jaką sumę musi się przygotować. Bierze się tutaj pod uwagę takie aspekty jak:

• rodzaj wozu,
• liczbę ludzi potrzebnych do załadunku i rozładunku
• liczbę km w jedna stronę
• łączny czas postoju wozu

Przykładowo w firmie tej korzystając z bagażówki, przy liczbie 2 osób (kierowca plus jeden), 10 kilometrach i 2 godzinach postoju orientacyjnie wychodzi 280 zł.

Reasumując

Jeśli więc będziesz się przeprowadzać lokalnie, ważne jest, aby zrozumieć, jak kształtuje się cena. Oto 2 punkty, o których powinieneś pamiętać podczas lokalnej przeprowadzki, aby nie dostać nieprzyjemnej niespodzianki, gdy nadejdzie czas, aby pokryć wydatki po zakończeniu przeprowadzki.

1. Lokalne koszty przeprowadzki mogą się znacznie różnić w zależności od Twojej dokładnej lokalizacji. Jednak nasz przykład średniej ceny za przeprowadzkę w Krakowie daje dobre wyobrażenie o tym, ile pieniędzy możesz zapłacić.
2. Ile kosztuje zatrudnienie profesjonalnych pracowników.

Znalezienie perfekcyjnie przystępnej firmy przeprowadzkowej jest kluczem do perfekcyjnie przystępnej przeprowadzki.

Jeśli nie masz pojęcia, co oznacza termin “opłata za podróż”, prawdopodobnie wkrótce nauczysz się jego znaczenia. Opłata ta pokrywa wydatki związane z paliwem i czasem, jaki lokalna firma przeprowadzkowa potrzebuje, aby dotrzeć do domu, a następnie wrócić z drugiej lokalizacji. Zwykle naliczana jest opłata za podróż, która wynosi 1 godzinę standardowych prac związanych z przeprowadzką.