Co sprawia, że coraz więcej mieszkańców Krakowa sięga po zmiękczacze wody?

shower-1027904_960_720

Zawsze słyszysz, że twarda woda jest zła, ale bardzo rzadko ludzie wyjaśniają dlaczego, lub zastanawiają się, dlaczego woda miękka jest dla ciebie dobra. Okazuje się, że w Krakowie już sporo ludzi ma tego świadomość i znają różnicę wynikającą ze zmiękczania wody.

Minerały tworzą różnicę między twardą i miękką wodą

Wodę charakteryzuje twardość, co oznacza, że twarda ma wysoki poziom wapnia i magnezu. Twarda woda nie jest szkodliwa, ale to wysoki poziom tych minerałów powoduje gromadzenie się kamienia na urządzeniach i pod prysznicem. Miękka woda nie ma tak wysokiego poziomu wapnia i magnezu. Zamiast tego, standardowy zmiękczacz wody doda do niej sodu, aby była miękka. Jeśli chcesz mieć taki dla siebie sprawdź ofertę zmiękczaczy wody.

Korzyści ze zmiękczaczy wody dla Ciebie i Twojego domu

Jeśli nigdy nie myślałeś poważnie o tym, co jest w twojej wodzie i jak to wpływa na ciebie i twój dom, teraz jest czas na to. Możesz przegapić korzyści płynące z zmiękczania wody, które są zbyt dobre, aby je pominąć.

1. Łagodniejsza woda da ci miękkie włosy i skórę

Czy zauważasz, że po umyciu włosów ich powierzchnia, że jest sucha i matowa? Być może umyłeś skórę i okazało się, że też jest sucha i podrażniona. Najprawdopodobniej próbowałeś zmienić mydła i szampony, żeby zobaczyć, czy to pomoże. Zgadujemy, że to nie działa tak dobrze, jak się spodziewałeś. To dlatego, że prawdziwym problemem może być poziom magnezu i wapnia w wodzie, a ty raczej powinieneś odwiedzić sklep internetowy Prostozkranu.pl zamiast kupować nowe mydła.

Niektóre rodzaje włosów będą reagować na twardą wodę w negatywny sposób – po prostu, będziesz cierpiał na poważny kaszel, suchą skórę głowy i włosy oraz tępy, wyblakły wygląd. Twoja skóra odczuje również efekty. Może wyschnąć i stać się swędzącym i podrażnionym.

Zainstalowanie zmiękczacza wody odfiltrowuje te surowsze minerały i sprawia, że włosy i skóra stają się bardziej miękkie i zdrowsze. Krakowianki to uwielbiają!

2. Zmiękczacze wody pomagają zaoszczędzić pieniądze

Twarda woda ma wysoki poziom wapnia, który nie jest skutecznym przewodnikiem ciepła. Co to znaczy? Oznacza to, że w miarę jak kamień gromadzi się z minerałów twardej wody, twój podgrzewacz wody musi zużywać więcej energii, aby osiągnąć żądaną temperaturę.

W efekcie płacisz wyższe rachunki za energię, ponieważ minerały w Twojej wodzie utrudniają pracę podgrzewacza wody. Zgadzamy się, to nie wydaje się właściwe!

System zmiękczający wodę zatrzyma dalsze gromadzenie się i zapewni Twojemu podgrzewaczowi wodę szansę na wydajną pracę magiczną. W rzeczywistości, bez skali, która stanęłaby na jego drodze, może się okazać, że twoja woda nagrzewa się tak bardzo, że musisz wyregulować temperaturę. Używanie zmiękczacza wody oznacza, że rachunki za energię będą tam, gdzie powinny, a będziesz mieć gorętszą, bardziej delikatną wodę do użytkowania.

Dodatkowy profit: używanie zmiękczacza wody oznacza, że twoja woda pitna nie będzie już miała tego wapnia / magnezu. Kto nie lubi lepiej smakującej wody? Krakowianie ją uwielbiają!