Co przyciąga pracowników do firm?

adult-brainstorming-businesswoman-515169

Istnieje szereg niezmiennych profitów, których obecność w danej firmie sprawia, iż staje się ona atrakcyjna z punktu widzenia rynku pracy. Wielu potencjalnych pracowników właśnie poprzez możliwości oferowane w firmach poszukuje przyszłego stanowiska.

1. Wysokie zarobki

Wysokie zarobki to podstawowy wyznacznik tego, czy dana praca jest atrakcyjna. Oczywiście na wynagrodzenie składają się również premie i inne dodatki nieujęte w większości umów o pracę. Z punktu widzenia pracodawcy, warto o nich wspomnieć w ewentualnych ogłoszeniach zamieszczanych na portalach z ofertami pracy, np. Pracuj.pl.

2. Możliwość rozwoju

Najlepsze i najbardziej prestiżowe firmy zapewniają swoim potencjalnym pracownikom możliwość rozwoju w zgodzie z ambicjami i predyspozycjami. Duża liczba osób poszukujących pracy, zwłaszcza młodych, stawia bardzo wysoko wszelkiego typu szkolenia i kursy pogłębiające wiedzę zawodową. Wiedzą oni bowiem, że na dzisiejszym rynku pracy trudno jest się utrzymać posiadając tylko jedną umiejętność.

3. Benefity pracownicze

Benefity pracownicze to, obok płacy i możliwości rozwoju, jedna z najważniejszych kwestii interesujących potencjalnych pracowników. Szczególnie dużym uznaniem cieszy się darmowa opieka zdrowotna oraz dofinansowanie do aktywności fizycznej. Dzieje się tak, ponieważ coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, iż nie tylko pracą człowiek żyje i że można łączyć obowiązki z przyjemnościami w sposób elastyczny.

4. Lokalizacja miejsca pracy

Lokalizacja firmy to bardzo ważny czynnik przyciągający potencjalnych pracowników. Liczy się on zwłaszcza w przypadku kandydatów, którzy muszą pokonać znaczną odległość, aby dojechać do miejsca pracy. To, czy siedziba firmy zlokalizowana jest w pobliżu uczęszczanego szlaku komunikacyjnego, ma ogromne znaczenie. Ponadto, ważny jest również prestiż okolicy oraz sąsiedztwo takich miejsc, jak np. sklep, przychodnia lekarska, obiekt gastronomiczny.