Ciekawe inwestycje deweloperskie w kameralnych rejonach Krakowa

d788d5c441_large

Spokojna i zielona okolica z dobrą infrastrukturą i dojazdem do centrum miasta? Nowoczesne inwestycje udowadniają, że takie połączenie jest możliwe. Na które rejony Krakowa warto zwrócić uwagę?

Swoszowice – uzdrowisko i tereny zielone

Położone w południowej części miasta Swoszowice są dobrym rozwiązaniem dla osób, które poszukują odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku. Ta część Krakowa przypadnie do gustu rodzinom, które chcą zapewnić przestrzeń do zabawy i rozwoju swoim pociechom. Co warte podkreślenia, w Swoszowicach znajduje się jedyne w Polsce uzdrowisko, funkcjonujące jako część aglomeracji miejskiej. W uzdrowisku można skorzystać m.in. z oferty rehabilitacyjnej, zabiegów SPA i leczniczych kąpieli. Bez wątpienia jedną z głównych atrakcji jest znajdujący się w centrum uzdrowiska zabytkowy park.

Deweloperzy dostrzegają potencjał tej części miasta – w dominującej tu zabudowie jednorodzinnej powstają domy w zabudowie szeregowej i bliźniaki.

Tyniec – kiedyś wieś, dziś już część miasta

Tyniec znajduje się w zachodniej części Krakowa, na prawym brzegu Wisły. Do miasta został włączony w latach 70-tych, jednak wciąż wyczuwalny jest w nim nieco wiejski klimat. Symbolem Tyńca jest Klasztor Benedyktynów oraz przepiękny Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy, który jest wymarzonym miejscem do spacerów i wypoczynku w bliskim kontakcie z naturą. Atutem tego miejsca są liczne trasy rowerowe, bujna zieleń i wciąż rozwijająca się infrastruktura. Kameralny charakter tego miejsca sprawia, że powstają w tym miejscu nowoczesne osiedla, które docenią miłośnicy mieszkania z dala od ulicznego hałasu.

Skotniki – tereny rekreacyjne i odpoczynek w obrębie Krakowa

Skotniki są częścią dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Dębniki. W pobliskim Ruczaju swoją siedzibę założyło wiele międzynarodowych korporacji – to tutaj znajduje się Krakowski Park Technologiczny. Ze względu na to, że znajduje się tu także kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego, miejsca do zamieszkania poszukują w tych rejonach także studenci. Połączenie kameralnego charakteru Skotnik z dobrym dojazdem do centrum miasta sprawia, że powstają tu nowoczesne osiedla przeznaczone dla osób, które cenią komfort i przestrzeń. Dobrym przykładem jest inwestycja Nove Skotniki, która stanowi idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie komfort życia w mieście i jego udogodnień: komunikacji, sklepów, placówek oświatowych oraz dla których ważna jest cisza, spokój, tereny zielone i odpoczynek od wielkomiejskiego zgiełku.

Zielonki – urokliwe tereny

Położona na północny-zachód od centrum Krakowa gmina Zielonki może poszczycić się pełnymi uroku terenami. Niewątpliwa zaletą jest niespieszne tempo życia panujące w tamtejszych okolicach, które kontrastuje z bliskim sąsiedztwem tętniącej życiem metropolii. Potencjał tych terenów wykorzystują deweloperzy – budowane tu nieruchomości mogą stać się wręcz wymarzoną idyllą dla całych rodzin.

Inwestycje mieszkaniowe na obrzeżach wymuszają rozwój infrastruktury i dróg dojazdowych do centrum miast. Stanowi to dobre rozwiązanie dla osób, które poszukują przestrzeni i swobody, z jednoczesnym zapewnieniem udogodnień dnia codziennego.