Ciekawe atrakcje dla dzieci w Krakowie

304

Stolica Małopolski należy do czołówki najliczniej odwiedzanych polskich miast. Nie ma się czemu dziwić, bowiem ilość zabytków oraz niepowtarzalny klimat miasta są niepowtarzalne, a uroku miasta nie da się poczuć nigdzie indziej. Jeśli chodzi o nieco młodszych turystów, to miejsc noclegowych przyjaznych rodzicom z dziećmi jest sporo. Warto jednak zastanowić się, jakiego typu krakowskie atrakcje i zabytki przypadną do gustu najmłodszym.

Od czego zacząć?

Ilość zabytków i urokliwych miejsc w Krakowie jest naprawdę imponująca, dlatego też warto zawczasu przyjrzeć się zabytkom miasta i jeszcze przed przyjazdem wstępnie wybrać te, które trafią w gusta małych i tych nieco większych turystów. Weźmy chociażby krakowski Rynek- sam w sobie zawiera wiele atrakcji, począwszy od Kościoła Mariackiego, podziemnego muzeum czy Sukiennic.

Te ostatnie mogą najbardziej zainteresować małego podróżnego, ze względu na mnogość straganów z krakowskimi pamiątkami. Nieopodal rynku znajdziemy Wawel, czyli jeden z najpopularniejszych polskich zamków, jednak największą popularnością wśród dzieci cieszy się niezmiennie Smok Wawelski, stacjonujący przy swojej jamie. Oprócz tak popularnych krakowskich zabytków, warto skorzystać z opcji, jaką daje chociażby krakowskie ZOO czy Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Pierwsze z wspomnianych miejsc generuje możliwość bliskiego spotkania z naturą i egzotycznymi zwierzętami.

Drugie, czyli Ogród Doświadczeń jest sporym parkiem z interaktywnymi miejscami, służącymi do wykonywania doświadczeń zrozumiałych dla dzieci. Mówiąc o interaktywnych miejscach dla dzieci w Krakowie nie można również pominąć Parku Edukacji Globalnej, czyli miejsce, w którym dzieci poznają domy charakterystyczne dla danej części świata, jak chociażby ghańska wioska, dom na palach, igloo i wiele innych.

Muzeum Lotnictwa Polskiego to jedno z miejsc w stolicy Małopolski, którym zachwycą się zarówno mali jak i nieco starsi turyści. Muzeum zlokalizowane w Parku im. Lotników Polskich posiada imponującą ekspozycję dotyczącą lotnictwa, wraz z symulatorem lotów.

Po co do Krakowa?

Stolica Małopolski nie bez przyczyny jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w naszym kraju. Miasto może pochwalić się ogromną ilością zabytków, klimatycznymi zakątkami, jak chociażby kultowy krakowski Kazimierz, czy namacalnymi dowodami istnienia historii, na przykład pomnik Sendzimira w Nowej Hucie. Nie ma co kryć- miasto jest różnorodne i każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Jedno jest pewne- żeby dość dobrze zwiedzić Kraków, potrzebny jest co najmniej tygodniowy urlop.

Nie tylko w samym Krakowie

Planując wycieczkę do Krakowa, warto również wziąć pod uwagę okoliczne miejscowości, które również kryją wiele atrakcyjnych zabytków. Mali turyści doskonale poczują się w wielickiej oraz bocheńskiej kopalni oraz chętnie zjedzą kremówkę w Wadowicach czy zobaczą piękny Ojców. Często okazuje się, że w niewielkich miejscowościach można znaleźć turystyczne perełki, których szkoda nie zobaczyć, zwłaszcza kiedy chodzi o miejsca dla dzieci.