Chcesz spakować się do przeprowadzki w 1 weekend? Skorzystaj z tych 5 wskazówek!

krakow apo2

Pakowanie się w ramach przeprowadzki wcale nie musi trwać miesiącami. Może to być szokiem, ale w wielu domach można to zrobić w weekend lub krócej.

Aby to udowodnić – oto kilka najlepszych wskazówek na temat tego, jak to wszystko przyspieszyć i sprawić, by proces pakowania był nieco mniej bolesny.

1. Nie wpadaj w panikę!

Twoje nerwy mogą Cię sparaliżować i nie pozwolić na to, co najlepsze, jeśli im na to pozwolisz, zatem weź głęboki oddech i zrób listę. Ta lista powinna zawierać informacje o tym, co należy spakować, jakie produkty należy zakupić (takie jak pudełka i taśma, czy folia bąbelkowa) oraz w jakiej kolejności powinieneś się spakować. Ta olbrzymia lista będzie twoim przewodnikiem podczas krótkich prac związanych z pakowaniem domu. Posiadanie wszystkiego na liście może pomóc ci skupić mózg na wykonywanej pracy i tym samym dobrze sprawdzić każde zadanie.

2. Dokonaj selekcji swoich rzeczy

Na swojej gigantycznej liście rzeczy do zrobienia pierwszą sprawą jest oczyszczenie. Pozbądź się wszystkich rzeczy, które możesz, zanim zaczniesz się pakować.

Weź torbę na śmieci i przejdź przez cały dom. Naprawdę to pozwala uwolnić się od rzeczy, których nie potrzebujesz. Wyrzuć nieaktualne lekarstwa, zepsute zabawki, puzzle z brakującymi kawałkami i inne rzeczy, których nigdy więcej nie użyjesz. Upewnij się, że wszystko, co pozostaje, to rzeczy, których faktycznie używasz lub te które są w doskonałym stanie.

3. Spakuj szkło i naczynia

Twoje szklanki i naczynia w kuchni wymagają dodatkowej uwagi, więc rozpocznij proces pakowania właśnie od tych przedmiotów. Kiedy spakujesz je porządnie – oszczędzasz czas i pieniądze, używając miękkich materiałów, które już posiadasz jako bazowe materiały do pakowania.

Chwyć najpierw ręczniki plażowe i duże ręczniki kąpielowe. Umieść je na dole pudełka, aby absorbować wszelkie wstrząsy, które mogą mieć miejsce podczas przeprowadzki.

Następnie chwyć inne ręczniki, pościel, ściereczki, a nawet t-shirty. Możesz owinąć delikatne przedmioty w te kawałki materiału, co oznacza, że ta część domu zajmie mniej czasu później.

Wskazówka: Teraz, gdy masz powoli coraz więcej pudełek, które się zapełniają, poświęć chwilę, aby oznaczyć każde z nich przy użyciu stałego markera. Następnie zrób listę ponumerowanych pól i ich zawartości. Jest to niezbędne i zaoszczędzi Ci sporo cennego czasu później w nowym domu, gdy trzeba będzie szybko coś znaleźć.

4. Pozostaw szuflady pełne

Oszczędź sobie trochę czasu i zostaw swoje ubrania w szufladach. Ty lub profesjonalni przewoźnicy możecie zdjąć szuflady z kredensu i przesunąć szuflady z ich zawartością w ten sposób. Każda szuflada wypchana ubraniami pozostaje uporządkowana i jest łatwiejsza do przenoszenia niż wypełniona komoda.

5. Oczyść szafę

Ubrania z szafy można z łatwością przenosić do szaf ubraniowych, które mają drążki do wieszania rzeczy. Po prostu wkładasz ubrania, zamykasz pudełko, a następnie rozpakowujesz i wieszasz ubrania w swojej nowej szafie po przeprowadzce.

Do napisania tego artykułu zainspirowała nas firma przeprowadzkowa: krakmax.pl