Całodobowa pomoc drogowa – czy Kraków oferuje takie usługi?

pexels-photo-1207951

Samochody mają to do siebie, że nie da się przewidzieć, w którym momencie odmówią posłuszeństwa i trzeba będzie wzywać pomoc drogową. Nawet nowe, naszpikowane elektroniką i bardzo nowoczesne auto może się zepsuć w czasie jazdy po mieście czy poza miastem. Wtedy kierowca nie ma innego wyboru, tylko wezwać pomoc drogową, która pomoże bezpiecznie odstawić samochód do najbliższego warsztatu samochodowego.

Jeśli zepsuje nam się samochód w Krakowie lub okolicy, do wyboru mamy dwa rozwiązania. Jednym z nich jest poproszenie kogoś znajomego, aby pomógł odholować samochód. Jednak nie zawsze jest taka możliwość. Częściej nie mamy nikogo, z kogo pomocy można by skorzystać, Wtedy jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty holowania auta i zapłacenie za to dosyć wysokich pieniędzy. jeśli decydujemy się na holowanie w Krakowie, warto wybierać takie firmy, które znajdują się w pobliżu miejsca wypadku, kolizji czy awarii samochodu. Wtedy bowiem można mieć pewność, że zapłacimy najmniej, gdyż laweta będzie miała do przejechania niewiele kilometrów. Zupełnie inaczej jest w przypadku pomocy drogowej na dłuższych dystansach. Przykładowo pomoc drogowa Berlin Niemcy będzie już sporo droższa.

Całodobowa pomoc drogowa to żaden problem

Firmy oferujące pomoc drogową najczęściej świadczą swoje usługi całodobowo. Jest to związane z oczywistymi potrzebami rynku. Kierowcy raczej nie mają wpływu na to, kiedy zepsuje im się auto i będą potrzebowali pomocy o każdej porze dnia i nocy. W Krakowie raczej nie ma problemu ze znalezieniem usług holowania działających 24 godziny na dobę. Jest co najmniej kilkanaście firm, które bez problemu dojada na miejsce także w środku nocy. Warto mieć namiary na takie firmy zawsze pod ręką. Często gdy samochód odmawia nam posłuszeństwa, jesteśmy w mocnym stresie i nerwach, przez co nie myślimy racjonalnie i mamy problemy z wykonywaniem codziennych czynności.

Warto mieć dobre ubezpieczenie

Pomoc drogowa to oczywiście usługa dosyć mocno naruszająca nasz domowy budżet. Aby tego uniknąć warto zainwestować w dobre ubezpieczenie, które będzie obejmowało także pakiet assistance, czyli wsparcie kierowców w różnych sytuacjach losowych. W takiej sytuacji, gdy zepsuje się nam auto, wystarczy o dowolnej porze zadzwonić do przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej, a on już się zajmie wszystkimi formalnościami, włącznie ze sprowadzeniem lawety czy znalezieniem dla pechowego kierowcy auta zastępczego. Dodatkowe ubezpieczenie jest oczywiście także dodatkowym kosztem, jednak pozwala spać spokojnie bez obaw, że będziemy musieli ponosić spore koszty holowania czy naprawy auta. Warto więc płacić nieco wyższa składkę ubezpieczeniową, ale za to mieć pewność, że w razie problemów ktoś nam pomoże i przede wszystkim, że nie będziemy musieli pokrywać kosztów z własnej kieszeni.