Budowa domu czy kupno mieszkania – co wybrać?

http://www.krispol1liga.pl/

Stając przed wyborem nad kupnem mieszkania lub budową domu, możemy mieć szereg wątpliwości. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze się zastanowić i przemyśleć wszystkie za i przeciw. Wielu młodych ludzi zastanawia się nad tym rozpoczynając wspólną drogę przez życie. Koszty jednego i drugiego rozwiązania mogą być jednak niewspółmierne. Jeżeli nie macie pewności co wybrać, przeczytajcie poniższy artykuł.

Zakup mieszkania – plusy i minusy

Kupno mieszkania ma swoje plusy i minusy. Jednym ze zdecydowanych plusów jest brak konieczności załatwiania pozwoleń i kupowania działki pod budowę. Jeżeli tylko dysponujemy odpowiednią kwotą to możemy bez większych przeszkód nabyć wymarzoną nieruchomość, wykończyć ją i szybko się wprowadzić. Mieszkając w bloku nie musimy martwić się o ogrzewanie zimą, koszenie trawnika czy odśnieżanie. Jednak osoby, które cenią sobie przestrzeń i własny ogródek mogą mieć z tym zdecydowany problem. Brak miejsca i prywatnej zieleni to jeden z minusów, o których bardzo rzadko się wspomina. Innymi minusami może być bardzo mały metraż w porównaniu do wybudowanego domu. Ponadto osoby kochające duże psy z pewnością będą miały problem z mieszkaniem w bloku. Jeżeli jesteście ciekawi innych ważnych informacji w tym temacie to koniecznie odwiedźcie stronę http://www.krispol1liga.pl/.

Budowa domu – plusy i minusy

Podczas budowy domu napotykamy na wiele problemów, które mogą nabawić nas niestrawności i nerwicy. Załatwienie pozwoleń, doprowadzenie wszystkich mediów oraz pilnowanie poszczególnych ekip budowlanych może być dla nas nie lada wyzwaniem. Zdecydowanym plusem jednak po zakończeniu budowy jest przestrzeń i metraż, który mamy do dyspozycji. Dodatkowym plusem jest możliwość posiadania własnego ogródka czy warzywniaka. Dla wielu osób są to plusy, które przekonują do budowy domu i pokonania wszystkich trudności, które się z tym wiążą. Przed dokonaniem wyboru warto jednak zastanowić się co będzie dla nas korzystniejsze, przemyśleć wszystkie plusy i minusy i wybrać to co będzie najlepsze.

 

 

 

7