Biura rachunkowe na najwyższym poziomie – szukamy ofert w Krakowie

woman-work

Prowadzisz własny biznes w Krakowie i poszukujesz dobrego, doświadczonego księgowego. Zanim zdecydujesz się na usługi konkretnego biura rachunkowego, poznaj dokładnie ofertę krakowskich księgowych i sprawdź, czy to, co oferują odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom.

Prowadzenie firmy w Krakowie daje wiele możliwości rozwoju. W dużym mieście o wiele łatwiej odnaleźć się w środowisku biznesowym, zdobyć klientów czy nawiązywać dobre relacje z kontrahentami. Trzeba jednak pamiętać o tym, że prowadzenie firmy wiąże się również z obowiązkiem dbania o finanse, księgowość i wszystkie kwestie podatkowe. Firma, która nie ma możliwości zatrudnienia księgowego na etacie, powinna skorzystać z oferty zewnętrznych biur księgowych, które świadczą swoje usługi na zasadach outsourcingu. To o wiele lepsze rozwiązanie niż prowadzenie księgowości na własną rękę, szczególnie wtedy, gdy nie za bardzo znamy się na kwestiach finansowych czy podatkowych. Owszem, na rynku sa również komputerowe programy księgowe, jednak te sprawdzają się najlepiej w przypadku niewielkich, jednoosobowych działalności gospodarczych.

Przed podpisaniem umowy warto sprawdzić opinie o firmie

Poszukując dobrych biur rachunkowych w Krakowie warto sprawdzić opinie, jakie o konkretnej firmie mają osoby, które już korzystały z jej usług. Biura rachunkowe mają bowiem różny poziom obsługi, a także bardzo zróżnicowane cenniki. Trzeba jednak liczyć się z tym, że najtańsza opcja może być również związana ze słabą jakością. Warto więc unikać firm, które znajdują się w słabej lokalizacji, nikt o nich nie słyszał, nie mają też żadnych pozytywnych opinii. Firmowa księgowość to zbyt ważna kwestia, by powierzać ja podmiotom niesprawdzonym i istniejącym na rynku od krótkiego czasu.

Szeroka i bardzo rozbudowana oferta

Osoby, które szukają dobrego księgowego w Krakowie powinny zwracać uwagę przede wszystkim na oferty dużych, sprawdzonych firm księgowych, które cieszą się dobrą opinią, znajdują w dobrej lokalizacji i można o każdej porze przyjść z dokumentami czy chociażby na konsultację. Warto również sprawdzić, co znajduje się w ofercie takiej firmy i na co można liczyć po podpisaniu umowy na świadczenie usług. Niektóre biura rachunkowe zajmują się jedynie księgowością, inne oferują również pełną obsługę płacową, wewnętrzne audyty, a także fachowe doradztwo inwestycyjne czy biznesowe. Coraz bardziej popularne staje się również shelf company poland czyli oferowanie na sprzedaż gotowych, już zarejestrowanych spółek, w których od razu można startować z działalnością. Niektóre firmy księgowe oferują również szkolenia i kursy, które pomagają podnieść wiedzę z zakresu księgowości czy finansów. Oferta krakowskich biur jest tak rozbudowana i szeroka, że coś dla siebie znajdą w niej zarówno właściciele niewielkich firm, jak i osoby zarządzające wielkimi przedsiębiorstwami.

Opracowanie we współpracy z serwisem finansowym MSCA Moore Stephens Central Audit