Sezon biegowy start! Rozpocznij go przygotowaniami na obozie

girl-4716186_640

Nie sposób przeoczyć tego, że pogoda coraz bardziej sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu. Temperatury stają się coraz wyższe, na próżno szukać śniegu, a dzień staje się coraz dłuższy. Jest to zatem doskonały moment na to, żeby na zewnątrz przenieść także swoją aktywność fizyczną. Zresztą właśnie teraz, po kilku miesiącach przerwy, ponownie rusza sezon biegowy. Jest to zatem doskonała okazja na to, żeby dołączyć do licznych biegaczy, których można zauważyć na polskich ulicach. Zresztą to właśnie bieganie już od kilku lat jest nieustannie w czołówce najpopularniejszych sportów w kraju. Nic dziwnego, w końcu z jego uprawianiem wiążą się liczne korzyści zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Warto jednak rozpocząć swoją przygodę z tą dyscypliną w przemyślany sposób, chociażby od udziału w obozie biegowym.

Z bieganiem za pan brat

Istnieje naprawdę wiele różnych dyscyplin sportu. Dlaczego więc to właśnie bieganie przyciąga do siebie tak wiele osób? Bez cienia wątpliwości jest to doskonały sposób na spędzenie swojego wolnego czasu, ale także na rozpoczęcie swojej przygody z regularną aktywnością fizyczną. Jest to bowiem sport, do którego uprawiania nie jest wymagane wiele akcesoriów. Jednocześnie częste bieganie niesie ze sobą naprawdę liczne korzyści dla dosłownie całego organizmu. Każdy wykonywany w jego trakcie ruch jest na tyle złożony, że niezbędne jest zaangażowanie wielu mięśni w różnych częściach ciała. Dzięki temu można je wzmocnić i wymodelować sylwetkę, ale również efektywnie schudnąć. To jednak nie wszystko, ponieważ liczne badania wskazują na to, że poprzez bieganie można zapobiegać takim chorobom jak nadciśnienie, osteoporoza czy nawet tym związanym z sercem. Zresztą, jak twierdzą specjaliści, biegacze śpią znacznie lepiej niż inni oraz nie mają problemów z koncentracją.

Obóz na start

Sezon biegowy nie należy do najkrótszych, ponieważ trwa od przełomu marca i kwietnia aż do listopada. Nie jest to zatem krótki sprint, a pełnowymiarowy bieg przez kilka miesięcy. Warto go zatem rozpocząć w taki sposób, żeby odpowiednio się rozgrzać oraz przygotować organizm na wysiłek, który pojawi się w późniejszym czasie. Jednym ze sposobów na właśnie takie przygotowanie jest obóz biegowy. Program wszystkich tego typu turnusów jest dopasowywany indywidualnie, dlatego też może w nich uczestniczyć każdy biegacz niezależnie od swojego poziomu zaangażowania – od całkowicie początkującego aż do najbardziej zaawansowanego. Należy jednak pamiętać, że bieganie to nie tylko sama czynność, ale również odpowiednia technika wykonywanych ruchów, dzięki której można uniknąć zbędnych kontuzji.

Realne oczekiwania

Wyjeżdżając na obóz biegowy warto wiedzieć, czego można oczekiwać w jego trakcie. Oczywiście nie może zabraknąć treningów biegowych, które zazwyczaj odbywają się dwa razy w ciągłego całego dnia. Dobrze jest zatem zdecydować się na taki turnus, który jest organizowany w malowniczej okolicy, na przykład na Mazurach czy w górach. Nie brakuje jednak innych aktywności. Pośród nich warto wyróżnić treningi skupiające się na wzmacnianiu mięśni.W przeciągu kilku czy nawet kilkunastu dni każdy uczestnik dowie się, na czym polega prawidłowa technika biegania. Liczy się bowiem sposób stawiania stóp, ale także każdy ruch rąk. Nie należy zapominać też o zajęciach z dietetyki, w których trakcie specjaliści opowiedzą o tym, z czego powinny składać się posiłki biegaczy. Wszystkie znajdujące się w harmonogramie aktywności odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy przekażą wszystkim swoją cenną wiedzą.