Bezpieczne lato – czyli jak każdy Krakowiak powinien przygotować się do wakacji?

imgID105324611.jpg.gallery

Lato to wspaniały czas na relaks, cieszenie się piękną pogodą i dobrą zabawą. Aby mieć pewność, że Twoje lato będzie wyglądało tak, jak chcesz, postępuj zgodnie z tymi letnimi poradami dotyczącymi bezpieczeństwa, aby chronić swoją rodzinę i własność.

Aby uzyskać więcej informacji na temat bezpieczeństwa i ubezpieczenia, skontaktuj się z ekspertami, których znajdziesz tutaj: https://wakacyjnapolisa.pl/ekuz/, gdzie z przyjemnością odpowiedzą na Twoje pytania i wydadzą osobiste rekomendacje eksperckie ubezpieczeniowe dostosowane do Twoich potrzeb.

Bezpieczeństwo w domu na wakacjach

Zanim wyjedziesz na urlop, upewnij się, że Twój dom będzie bezpieczny pod Twoją nieobecność. Zablokowanie wszystkich okien i drzwi to świetny początek, ale zalecane są dodatkowe mechanizmy ubezpieczeniowe. Niezależnie od tego, czy:

zdecydujesz się polegać na systemie bezpieczeństwa w domu,
sąsiad będzie miał na oku Twój dom,
poprosisz kogoś o pozostanie w domu, gdy Cie w nim nie ma,
wszystkie powyższe

upewnij się, że Twoja nieruchomość jest chroniona, gdy wyjedziesz na wakacje. W ramach bezpieczeństwa w domu wyłącz wszystkie urządzenia elektryczne, wyrzuć śmieci, odłącz wszystko, co może mieć wpływ na wzrost mocy i przechowuj cenne przedmioty w sejfie. Możesz wstrzymać pocztę w dniach, w których będziesz nieobecny lub poprosić sąsiada o odebranie twojej poczty. Jeśli masz zwierzaka, pamiętaj, aby zorganizować opiekę nad zwierzętami.

Bezpieczeństwo podróży

Podczas podróży pozostaw kopie dowodu osobistego i paszportu krewnym. W portfelu lub torebce miej tylko te karty kredytowe, których będziesz potrzebować podczas podróży, a resztę zostaw w bezpiecznym miejscu. Dokładnie zbadaj miejsce do którego jedziesz na wakacje, abyś był przygotowany na każdą sytuację, w tym bezpieczeństwo, nawigację i pogodę. Choć może to być kuszące, unikaj zbyt częstego dzielenia się swoimi doświadczeniami w mediach społecznościowych, ponieważ może to upublicznić twoją nieobecność w domu i sprawić, że Twój dom stanie się bardziej podatny na włamania. Zawsze możesz udostępniać zdjęcia i filmy z podróży, gdy tylko wrócisz do domu.

Bezpieczeństwo na plaży

Dzień na plaży (lub wielodniowa wycieczka na plażę) to popularny sposób na spędzenie lata. Zanim przejdziesz, ustal zasady bezpieczeństwa dla rodziny. Słuchaj wszystkich lokalnych zaleceń dotyczących warunków surfowania, bądź szczególnie ostrożny wobec fal i miej oko na wszystkie dzieci. Jeśli warunki bezpieczeństwa ulegną zmianie, gdy będziesz tam, przygotuj się na wysłuchanie ratowników i spakuj się i wróć do hotelu w razie potrzeby.

Jeśli masz basen i masz małe dzieci lub osoby nie umiejące pływać w swojej rodzinie, zainstaluj blokadę zabezpieczającą, aby uniemożliwić dostęp do basenu, gdy nie ma odpowiedniego nadzoru. Nikt nie powinien być dopuszczony do pływania w samotności lub bez opieki w basenie. Zainstalowanie alarmu w basenie może zapewnić Ci spokój ducha i natychmiast powiadomić Cię, jeśli ktoś wejdzie do basenu bez powiadomienia. Co najważniejsze, upewnij się, że masz przy swoim basenie urządzenia do ratowania życia, takie jak kamizelki ratunkowe, hak ratunkowy i lina z pierścieniami ratującymi życie.