Bezpieczeństwo w sklepie z bronią – to powinien przeczytać każdy!

201253-airsoft-gun-wall

Ludzie, którzy pracują za stołami w sklepach z bronią, widzieli już wszystkie rodzaje zachowań klientów, w tym takie jak klientów przekazujących sobie naładowane pistolety, co zagraża zarówno pracownikowi, jak i innym klientom.

Oto kilka wskazówek, które okażą szacunek i odpowiedzialność podczas zakupów broni – bez względu na to czy jest to broń czarnoprochowa czy wszelki inny rodzaj (zobacz przykłady http://lwwo.slupsk.pl/2017/06/19/czarnoprochowce-replika-broni-czarnoprochowej/). Warto uczulić na te wskazówki swoich pracowników, jak i klientów np. w formie regulaminu zawieszonego przy wejściu do sklepu.

Wiele z tych etykiet bezpieczeństwa ma zastosowanie ogólne, dlatego może się z nimi zapoznać właściwie każdy sprzedawca bądź klient bez względu na branżę czy też zajmowane stanowisko.

• Traktuj każdy pistolet, jakby był załadowany.
• Trzymaj lufę w bezpiecznym kierunku. Nigdy nie wskazują nią na coś, w co nie chciałbyś strzelić.
• Poznaj swój cel i co za tym jest.
• Zawsze sprawdzaj, czy pistolet jest rozładowany. Nigdy nie odkładaj pistoletu do magazynu pistoletu i nigdy nie pozwól, aby ktokolwiek z magazynu broni podał ci załadowany pistolet.

Oglądanie jednej broni palnej naraz.

Jest to ważna porada dla tych, którzy robią zakupy w sklepach z bronią, jak również sprzedawców tam pracujących.”Chociaż może to być korzystne dla porównania ich obok siebie, zaleca się, aby mimo wszystko w danym momencie była tylko jedna broń na ladzie.

Kolejna ważna wskazówka dotyczy tego, by będąc klientem nigdy nie wychodzić ze sklepu z załadowaną bronią ani nie przyjmować załadowanej broni od sprzedawcy. Jako sprzedawca zawsze sprawdzaj – nawet kilkakrotnie jeśli to konieczne, aby upewnić się, że karabin, pistolet bądź jeszcze inny model jest rozładowany i sprawdź, zaraz po tym, jak kupujący oddaje Ci broń – ograniczone zaufanie to zasada numer jeden w sklepach z bronią.

photo-1437326300822-01d8f13c024fZaleca się sprzedawcom pistoletów nade wszystko profesjonalne i pełne szacunku zachowanie podczas obsługiwania klientów w sklepach z bronią. Bardzo mało rzeczy w życiu jest bardziej niepokojących niż facet z pistoletem w ręku – załadowany, czy nie – to działa bardzo emocjonalnie. Jako sprzedawca w takim sklepie nie można być facetem, który macha pistoletem i żartuje, że strzela z wielkim uśmiechem na twarzy. Zamiast tego lepiej być sprzedawcą, który jest w stanie poinformować początkujących o wszystkich zasadach bezpieczeństwa, jakich trzeba pilnować w tym sklepie i samemu dawać dobry przykład.

Kilka dodatkowych wskazówek w temacie sklepu z bronią, które polecają osoby pracujące w takowych to np.

• Najlepiej zostaw dziecko w domu, a jeśli już musisz koniecznie zabrać je ze sobą – trzymaj blisko siebie i pod nadzorem przez cały czas.
• Nie zgrywaj się i nie rób niemądrych ruchów dzierżąc jakąkolwiek broń w ręku.
• Pod żadnym pozorem nie próbuj sam przeładowywać pistoletu – nawet jeśli chodzi o niewinne sprawdzanie czy na pewno wszystko działa odpowiednio.

Pamiętając o tych wskazówkach można stworzyć o wiele bardziej bezpieczne miejsce handlu bronią – bez względu czy mówimy o replikach, innych militariach czy prawdziwych pistoletach.