Rolety bezinwazyjne – charakterystyka, rodzaje i zalety

rolety bezinwazyjne fot nr 1

Rolety bezinwazyjne to najprostszy model rolet. Inaczej nazywane są również mini roletami, ponieważ pozwalają na zasłonięcie tylko pojedynczego skrzydła okna. Nie tracą jednak przez to na funkcjonalności. Dają szansę na idealne dopasowanie rolety do wymiarów okna. Dodatkowo, to niezwykle przystępna cenowo opcja. W połączeniu z szeroką gamą różnych rodzajów i kolorów, rolety bezinwazyjne są zdecydowanie kuszącą propozycją osłon okiennych.

Rolety bezinwazyjne na wymiar – idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb

Łatwy i szybki montaż to kluczowe cechy, które wyróżniają rolety bezinwazyjne na wymiar spośród innych ich rodzajów. W trakcie montowania nie potrzebujesz ani wykwalifikowanych specjalistów, ani dodatkowych narzędzi jak wiertarka czy młotek. Dzięki temu, wygodnie i ekonomicznie założysz rolety samodzielnie.

Tylko jak dobrać odpowiedni rozmiar rolet bezinwazyjnych? Wystarczy, że zmierzysz okna w swoim pomieszczeniu i podasz rozmiary specjalistom. Wykwalifikowana kadra zadba o to, żebyś otrzymał doskonale wykonane rolety bezinwazyjne na wymiar. Po ich zamontowaniu z powodzeniem przejmiesz kontrolę nad ilością światła, które wpada do twoich pomieszczeń.

Rolety bezinwazyjne materiałowe. Uniwersalne rozwiązanie dla każdego rodzaju pomieszczeń

Dla osób, które poszukują osłony okienne, które pasują do każdego pomieszczenia, doskonałym wyborem będą rolety bezinwazyjne materiałowe. Wśród ich rodzajów są rolety wykonane z jednolitego materiału albo plisowane. W zależności od indywidualnych potrzeb, pozwalają na osiągnięcie innego efektu zaciemnienia pokoju.

Rolety bezinwazyjne materiałowe jednolite gwarantują wysoką kontrolę nad ilością światła, które dostaje się zewnątrz. Odsłonisz je całkowicie, do połowy lub wcale. Wieczorową porą będą stanowiły doskonałą ochronę, ukrywając wnętrze domu przed wzrokiem przechodniów i sąsiadów.

Fot nr 2 Źródło fot Richard Mcall from Pixabay

Z kolei rolety bezinwazyjne plisowane dają większą swobodę w kontrolowaniu ilości wpadającego światła. Regulacja dwustronna pozwala na ich zasłanianie od góry, od dołu a nawet tylko w wybranej części okna. Dzięki temu wzorowo dopasowują się do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Rolety bezinwazyjne dzień i noc – zapanuj nad otaczającym Cię światłem

Rolety bezinwazyjne dzień i noc to model zyskujący coraz więcej zwolenników. Innowacyjne połączenie tkaniny o dwóch różnych poziomach zaciemnienia pozwala na niezwykle dokładne sterowanie ilością światła wpuszczanego do pomieszczenia. Możesz samodzielnie decydować o zaciemnieniu pomieszczenia, w 100% dopasowując efekt do swoich oczekiwań.

Dodatkowo, rolety bezinwazyjne idealnie sprawdzą się w każdym wnętrzu, dzięki estetycznemu wykonaniu i szerokiej gamie kolorów. Zyskasz nie tylko najlepszy system ochrony przed słońcem, ale również efektowną ozdobę.

A jakie jeszcze zalety mają rolety bezinwazyjne?

Rolety bezinwazyjne mają niewątpliwie wiele zalet. Wspomnieliśmy już o łatwym montażu, szerokiej gamie dostępnych kolorów oraz możliwości dokładnego regulowania stopnia zaciemnienia. To jednak zdecydowanie nie wszystko.

Na szczególną uwagę zasługuje materiał, z którego powstają rolety bezinwazyjne. Jest to niezwykle wytrzymała tkanina, odporna na zabrudzenia. Natomiast ewentualne zanieczyszczenia czy kurz nie sprawiają problemu przy codziennym sprzątaniu.

Rolety bezinwazyjne to również doskonałe rozwiązanie dla okien o małych wymiarach. Dopasujesz ich wielkość do wybranych rozmiarów. Na pomoc przychodzi firma Screensun.pl. Z kolei prosty w obsłudze i niezawodny mechanizm pozwala na sterowanie nimi bez żadnego problemu.

Fot główne Źródło: Image by Ana Krach from Pixabay