Będzie więcej miejsc parkingowych w centrum Krakowa? Jest projekt ustawy

4dd4c42768923_o

pomoc drogowa Hamburg telefonZ miejscami parkingowymi w Krakowie a raczej z ich brakiem problem jest od dawna. Jakub Kosek (PO) znalazł ciekawe rozwiązanie tego problemu składając projekt ustawy, w którym wykorzystywane miałyby być miejsca parkingowe przy szkołach, urzędach i innych obiektach publicznych po godzinach pracy owych placówek. Obecnie miejsca te stoją puste i obowiązuje na nich zakaz parkowania.

Jak informuje Radio Kraków:

Parkingi przy szkołach i urzędach mają być dostępne dla mieszkańców po godzinach pracy placówek. Krakowscy radni chcą, aby urzędnicy przeprowadzili analizę i spis takich lokalizacji, bo znalezienie miejsca postojowego w mieście coraz częściej graniczy z cudem.

“Mogłoby być to wzorowane na rozwiązaniu przyjętym przy Zarządzie Budynków Komunalnych, gdzie mieszkańcy parkują po godzinach pracy urzędu, a nad ranem muszą zwolnić miejsca dla urzędników i petentów. To dobry sposób na zagospodarowanie nieużywanego popołudniami miejsca. To też wyjście na potrzeby osiedli budowanych na przełomie lat 70. i 80. gdzie mamy do czynienia po prostu z katastrofą komunikacyjną” – przekonuje w rozmowie z Radiem Kraków radny PO, Jakub Kosek, który przygotował projekt uchwały.

 

Więcej na stronie: http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/czy-urzedy-i-szkoly-otworza-po-godzinach-swoje-parkingi-mieszkancom-krakowa/