Badania okresowe pilnie potrzebne. Gdzie szukać przychodni w Krakowie?

eye-test-at-the-eye-clinic

Każdy legalnie zatrudniony pracownik musi regularnie poddawać się okresowym badaniom lekarskim, które mają stwierdzić, czy jesteśmy zdolni do wykonywania obowiązków zawodowych. Wszyscy pracodawcy są zobowiązani do ich opłacenia i stosowania się do zaleceń specjalisty w celu zapewnienia bezpiecznych warunków pracy. Najważniejsze jest to, aby wybrać dobrą, zaufaną przychodnię oraz lekarza pracy z dużym doświadczeniem zawodowym. Na szczęście Kraków może pochwalić się świadczeniem opieki zdrowotnej na wysokim poziomie.

Czy możliwe jest szukanie lekarza na własną rękę?

Zdecydowana większość zakładów pracy posiada podpisane umowy z przychodniami lekarskimi, na mocy których przeprowadzane są zbiorowe badania okresowe. W przypadku długoletniej współpracy często udzielane są rabaty, dzięki którym leczenie pracownicze wychodzi znacznie taniej.

W odwrotnej sytuacji pracownik zyskuje możliwość samodzielnego wyboru lekarza medycyny pracy w celu przeprowadzenia dokładnych badań okresowych. Oczywiście nie może przyjść do przełożonego z wystawionym rachunkiem. Musi odpowiednio wcześniej poinformować pracodawcę o swojej decyzji i uzyskać jego zgodę.

Jak i gdzie należy szukać najlepszej przychodni w Krakowie?

Kraków jest drugim największym miastem w Polsce pod względem liczby ludności. Im większa społeczność, tym bogatszy wybór przychodni i klinik medycznych, w związku z czym musimy poświęcić sporą ilość czasu na dokładne zapoznanie się z bogatą ofertą lecznictwa w stolicy Małopolski (można także próbować domowych sposobów leczenia korzystając z blogów jak choćby ten http://www.centrummedica.pl/artykuly/).

Jednym ze sposobów poszukiwania lekarza jest sugerowanie się opinią w środowisku. Możemy skontaktować się ze współpracującymi firmami, których przedstawiciele na pewno wskażą nam odpowiedni zakład opieki zdrowotnej. Z pewnością będzie to wiarygodne i obiektywne wskazanie.

Warto zwrócić uwagę na lekarzy, którzy samodzielnie ogłaszają się, np. w specjalistycznych czasopismach branżowych. Co prawda nie jest to tak popularna metoda jak jeszcze kilka lat temu, ale pozwala na dodatkową promocję wśród bardziej prestiżowych firm i przedsiębiorców, którzy sięgają po prasę chętniej niż zakłady dysponujące mniejszym budżetem.

W obecnych czasach głównym źródłem poszukiwań jest niewątpliwie Internet. Pracownicy rynku medycznego zaznaczają swą obecność w sieci, np. poprzez założenie strony pełniącej rolę wizytówki online lub utworzenie konta na portalach skupiających przedstawicieli różnych zawodów. Ci, którzy chcą jeszcze bardziej podkreślić swoją aktywność internetową, decydują się na zakupienie kampanii mającej na celu podwyższenie pozycji w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu zwykły użytkownik może szybciej natrafić na promowaną ofertę, a w konsekwencji umówić się na wizytę właśnie z tym lekarzem. Poza tym powinniśmy korzystać z wirtualnych rankingów, w których możemy sprawdzić, jaki specjalista w Krakowie zdobywa najwyższe oceny od internautów, korzystających w ostatnim czasie z badań pracowniczych. Dzięki takim rozwiązaniom zyskujemy opcję zapisania się na leczenie za pomocą kilku kliknięć myszką, bez wychodzenia z domu.

Źródło: Oftaldent