Awaria samochodu dostawczego – kto w Krakowie podejmie się holowania?

pexels-photo-192364

Istnieje wiele sytuacji, które mogą doprowadzić do awarii samochodu dostawczego. Uczestnictwo w kolizji, zatankowanie niewłaściwego paliwa, uszkodzone koło lub poważna usterka, to tylko nieliczne przykłady tego, co może spotkać nas na drodze. Co w takich przypadkach robić? Kto w Krakowie pomoże w holowaniu samochodu dostawczego? Odpowiadamy na wszystkie Twoje pytania!

Awaria samochodu dostawczego to ostatnia rzecz, o której marzy kierowca, szczególnie gdy spotka go w drodze. W głowie od razu milion pytań. Co w takich przypadkach robić? Przede wszystkim należy zachować spokój. Skoro samochód uległ już awarii, to nasze zdenerwowanie nic tutaj nie pomoże, wręcz przeciwnie tylko pogorszy sytuację. Jedno jest pewne, sami sobie nie damy rady, gdzie w takim razie zgłosić się o pomoc, by odholować samochód do warsztatu lub do firmy?

Pomoc od znajomego

loads-2495144__340Wiele osób w pierwszej kolejności dzwoni po pomoc do znajomych. Może to być dobre rozwiązanie, ale wtedy, gdy mamy do czynienia z awarią samochodu osobowego. Nie zapominajmy, że samochody dostawcze są o wiele większe i cięższe, więc czy samochód osobowy poradzi sobie z nimi? Niestety nie! Nie dość, że pojazd holujący powinien być cięższy od auta holowanego, to jeszcze dobrze by było, gdyby miał mocny silnik. Dlatego, jeśli znajomy, do którego zgłaszamy się po pomoc, ma mały samochód osobowy, to tylko strata naszego i jego czasu. Lepiej pomyśleć o innych rozwiązaniach.

Profesjonalna pomoc drogowa

A może tak wezwać profesjonalną pomoc drogową? W Krakowie działa wiele tego typu firm, które świadczą bardzo zróżnicowane usługi. Jakie? Przykładowo obsługa wypadków drogowych i kolizji, pomoc drogowa w Niemczech, czy pomoc drogowa w Krakowie i okolicy. Na jakie dokładniej usługi możemy liczyć? Na pewno pomoc drogowa pomoże nam w holowaniu zepsutego samochodu dostawczego. Profesjonalne firmy mają na wyposażeniu lawety i auto lawety, którymi mogą zarówno przewozić, jak i holować różnego typu pojazdy – od samochodów osobowych, po dostawcze, busy, czy maszyny rolnicze. Poza tym nie zapominajmy, że holowanie samochodu dostawczego wymaga odpowiedniego przygotowania i zastosowania się do przepisów ruchu drogowego. Profesjonalna pomoc drogowa doskonale wie, jak zabezpieczyć uszkodzony pojazd oraz jak go bezpiecznie przewieź, by nie spowodować jeszcze większych szkód na drodze.

Z czyich usług skorzystać?

Aby jak najszybciej usunąć z drogi uszkodzony samochód dostawczy, najlepiej skorzystać z usług dobrego fachowca. Wiadomo, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami, ale w grę wchodzi zarówno nasze bezpieczeństwo, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Całe szczęście w Krakowie można bez większych trudności znaleźć profesjonalną pomoc drogową, która w ekspresowym tempie zrealizuje usługę. Co ciekawe, niektóre z nich działają całodobowo, więc mamy zapewnioną pomoc zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Są też w stanie nie tylko zapewnić nam holowanie samochodu, ale także jego serwisowanie.