Aparaty lingwalne indywidualne – co warto o nich wiedzieć?

face-2936245_960_720

Aparaty lingwalne są nazywane także językowymi. Stanowią doskonałą alternatywę dla pacjentów, którym zależy na estetycznym wyglądzie – są mocowane po wewnętrznej stronie zębów, dlatego zupełnie ich nie widać. Każdy indywidualny aparat lingwalny perfekcyjnie pasuje do zębów i jest zdecydowanie wygodniejszy niż aparat standardowy. Co więcej, takie aparaty mogą być stosowane zarówno u dzieci, jak i u młodzieży czy osób dorosłych.

Jak wygląda indywidualny aparat lingwalny?

Indywidualny aparat lingwalny jest aparatem stałym, który przykleja się po wewnętrznej stronie zębów za pomocą specjalnego kleju. Zamki takiego aparatu są idealnie dopasowane do korony zęba, dlatego są zdecydowanie wygodniejsze niż klasyczne modele lingwalne. Początkowo mogą powodować dyskomfort, ale ustępuje on po kilku dniach.

Szeroki wybór indywidualnych aparatów ligwalnych ma gabinet ortodontyczny ortolingwa.pl. Zamki aparatu Incognito są projektowane za pomocą technik trójwymiarowego obrazowania, po czym odlewane ze stopu złota i irydu. Mają niski profil, dzięki czemu szybko można się do nich przyzwyczaić. Do zamków zamocowane są łuki, które przenoszą siły na zęby. Incognito Lite to model pozwalający na leczenie niewielkich wad zgryzu. Zamki umieszcza się wyłącznie na 6-8 zębach żuchwy lub szczęki, czyli dokładnie tam, gdzie konieczna jest korekta. Aparat WIN ma zamki wykonane ze stali, a łuki z chromu i kobaltu. Cechuje się niskim profilem zamków, co zwiększa komfort leczenia.

Kto może korzystać z tej metody leczenia?

Indywidualne aparaty lingwalne mogą być stosowane w różnych grupach wiekowych. Za ich pomocą można wyleczyć zarówno drobne nieprawidłowości, jak i bardzo złożone wady zgryzu czy kości szczęk. Aparaty te szczególnie polecane są nastolatkom, ponieważ przy ich stosowaniu praktycznie nie istnieje ryzyko odwapnienia, cechującego się białymi plamami na zębach w miejscach, w których przytwierdzony był aparat.

Aparaty językowe mogą być stosowane także u osób dorosłych, które ze względu na opinię otoczenia czy pracę, wybierają leczenie estetyczne. Takie aparaty są nie tylko niewidoczne, ale także bardzo skuteczne, dlatego często można je nosić krócej niż klasyczne aparaty stałe.