Pomaga przy alergiach i co jeszcze? Poznaj zalety domowego osuszacza.

weather-station-572856_960_720

Jeśli cierpisz na alergie lub chcesz zapobiec rozwojowi pleśni w swoim domu, osuszacz domowy jest niezbędnym urządzeniem. Nie są one jednak pozbawione wad. Starannie wybierz model, który najlepiej pasuje do środowiska, w którym go umieścisz. Możesz być zaskoczony, o ile wygodniejszy będzie twój dom po usunięciu nadmiaru wilgoci z powietrza.

Pomaga przy alergiach

Nadmiar wilgoci w powietrzu sprzyja rozwojowi pleśni, a pleśń u wielu osób powoduje alergie. Osoby cierpiące na alergię na kurz mogą również skorzystać na środowisku o niższej wilgotności, ponieważ roztocza, które są przyczyną alergii na kurz, potrzebują do rozwoju minimum 70% wilgotności względnej. Uruchomienie osuszacza może obniżyć wilgotność względną w Twoim domu do 50% lub niżej. Wyeliminowanie problemów z roztoczami i pleśnią w domu może skutkować;

  • lepszym zdrowiem
  • mniejszym uzależnieniem od leków na alergie.

Zaleta: zwiększa komfort

Gdybyś musiał wybierać między przebywaniem w pomieszczeniu o wilgotności 80 stopni i 90 procent lub w pomieszczeniu o wilgotności 80 stopni i 40 procent, prawdopodobnie wybrałbyś to drugie. Niska wilgotność może pomóc Ci poczuć się bardziej komfortowo, nawet przy wysokich temperaturach, ponieważ pot łatwiej odparowuje z ciała. Latem możesz czuć się komfortowo, utrzymując termostat kilka stopni wyżej, co pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię.

Nadmiar wilgoci w domu może powodować rozwój pleśni i bakterii, co jest trudne w przypadku alergii, problemów z oddychaniem oraz domu i wyposażenia w nim znajdującego się. Osuszacz całego domu to łatwy sposób na wyeliminowanie nadmiaru wilgoci i uczynienie domu bardziej komfortowym. Być może zastanawiasz się, jakie są jeszcze inne zalety osuszacza, więc spójrzmy:

Plusy:

-Jest łatwy w instalacji.
-Osuszacz powietrza dla całego domu ma własny odpływ, więc nie ma potrzeby opróżniania go, jak w przypadku urządzeń przenośnych.
-Nadmiar wilgoci w domach i piwnicach powoduje nieprzyjemne zapachy i sprzyja rozwojowi pleśni. Ta pleśń i bakterie mogą uszkodzić fundamenty, gnić drewno i uszkodzić sprzęt. Osuszacz może usunąć wilgoć, która powoduje takie problemy.
-Nadmiar wilgoci sieje spustoszenie w zdrowiu, powodując choroby, problemy z oddychaniem i alergie. Osuszacze mogą usunąć nadmiar wilgoci z domu, która powoduje nudności w rodzinie.
-Kiedy pomagasz zmniejszyć wilgotność, Twój klimatyzator nie musi tak ciężko pracować, aby utrzymać w Twoim domu określoną z góry temperaturę.
-Nie są tak hałaśliwe, jak urządzenia przenośne.
-Możesz ustawić preferowany poziom wilgotności dla komfortu swojego domu i rodziny.

Koniecznie jednak upewnij się, że otrzymasz urządzenie odpowiednie do Twojego domu i potrzeb jego mieszkańców. Jeśli będziesz miał w tym zakresie jakiekolwiek wątpliwości – warto zerknąć na porady ekspertów i innych użytkowników domowych osuszaczy, gdyż jest to niezastąpione źródło wiedzy w tym temacie, z którego po prostu warto skorzystać.