Aktualny ranking kont firmowych – który bank najlepszy w Krakowie?

Businessman-with-question-marks-400px

Prowadzisz biznes w Krakowie, a może dopiero zastanawiasz się nad założeniem własnej firmy? Warto już na początku pomyśleć o dobrym, niedrogim i funkcjonalnym koncie bankowym. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie zapanować nad firmowymi finansami, a także można szybszy dostęp do kredytów gotówkowych, obrotowych czy kart kredytowych.

Osoby, które prowadzą firmę w Krakowie, mają praktycznie nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o konta firmowe. Przede wszystkim dlatego, że w Krakowie, jako bardzo dużym mieście, można znaleźć oddziały praktycznie wszystkich banków, jakie działają na polskim rynku. Można więc wybrać taki bank, do którego w razie potrzeby będzie można się wybrać w ciągu kilku minut. Takich możliwości nie mają osoby, które mają firmę w mniejszych miejscowościach – wybór banków będących na miejscu jest zdecydowanie bardziej ograniczony.

Wybór konta zależy od wielu indywidualnych czynników

Który bank jest najlepszy w Krakowie pod względem konta firmowego? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wybór kont jest tak duży, jak duże i zróżnicowane są potrzeby klientów. Zupełnie innego konta potrzebują osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarcza i mikroprzedsiębiorstwa, a inne potrzeby mają duże i rozbudowane firmy, które zatrudniają kilkudziesięciu czy kilkuset pracowników. Wybór powinien więc być zawsze kwestią indywidualną po zapoznaniu się z ofertą co najmniej kilku banków.

Przed wyborem konta warto skorzystać z dobrej porównywarki

Jak wybrać dobre konto firmowe? Warto zwracać uwagę na wiele parametrów, przede wszystkim na koszty prowadzenia rachunku, comiesięczne opłaty, koszty przelewów czy innych transakcji. Dobrze jest w tej kwestii porównać ofertę co najmniej kilku banków. Najlepsze konta firmowe w firmowybank.pl to sprawdzona i funkcjonalna porównywarka, która w jednym miejscu gromadzi informacje na temat większości dostępnych na rynku kont firmowych. Można więc bez problemu sprawdzić sobie poszczególne parametry kilku ofert i na tej podstawie wybrać takie konto firmowe, które będzie spełniało wszystkie potrzeby i oczekiwania.

Konta firmowe mają wiele zalet i korzyści

Konto firmowe to dobre rozwiązanie, które pozwala zapanować nad firmowymi finansami i mieć zawsze rękę na pulsie. Wiele kont ma możliwość otwarcia subkont, dzięki czemu można podzielić firmowe finanse na kilka najważniejszych kategorii. Konto firmowe w danym banku umożliwia też łatwiejsze otrzymanie produktów pożyczkowych i kredytowych. Bank, w którym mamy konto, ma bowiem dostęp do informacji na temat naszych finansów, obrotów, jakie co miesiąc pojawiają się na rachunku, a także zobowiązań finansowych – może bowiem przeanalizować, dokąd i w jakiej ilości wypływają co miesiąc firmowe środki. Ubiegając się o kredyt na firmę w banku, w którym mamy konto firmowe, mamy możliwość otrzymania kredytu nie tylko szybciej, ale również w wyższej wysokości. Podobnie jest w przypadku limitu w koncie czy karty kredytowej.