Poboczny biznes – zadbaj o konto firmowe dla niego!

Przechwytywanie

Jeśli twój poboczny biznes zamienił się w małą firmę, zasługuje na własny rachunek firmowy – oto kilka powodów, dlaczego. Rosnąca liczba osób sprzedających rękodzieło na Etsy, robiących zdjęcia ślubne w weekendy lub bawiąca się w handel domowymi wypiekami sprawia, że prace poboczne zyskują na popularności. W rzeczywistości, zgodnie z niedawnym badaniem – coraz procent wszystkich pracowników uczestniczy w pewnym stopniu w gospodarce, w tym na niepełnym etacie i na kilku etatach.

Oprócz możliwości wyrażania pasji poza tradycyjnymi godzinami od 9 do 17- te poboczne zajęcia mogą również zapewnić dodatkowy dochód. A kiedy hobby przekształci się w małą firmę, możesz chcieć oddzielić finanse osobiste i biznesowe. Przeczytaj kilka powodów, dla których warto otworzyć konto firmowe bankowe.

1. Lepiej monitoruj finanse swojej firmy

Wraz z rozwojem Twojego bocznego biznesu – są też szanse, że Twoje wydatki też będą – pomyśl o opłatach za stronę internetową, wysyłce, produktach lub materiałach. W tym momencie może być trudniej podzielić wydatki osobiste i związane z firmą. Oddzielne konto dla firm bankowe umożliwia łatwe śledzenie wydatków i zarobków, dzięki czemu nie wydajesz więcej, niż zarabiasz.

2. Łatwość składania zeznań podatkowych

Bez względu na to, ile (lub jak małe) dochody zarabia Twoja firma, należy to zgłosić do Urzędu Skarbowego. Otwierając konto bankowe dla swojej firmy, unikniesz kłopotów związanych z osobistym sprawdzaniem dochodów biznesowych i ewentualnymi odliczeniami w czasie podatkowym.

Jeśli potrzebujesz pomocy w ustaleniu, czy Twój biznesowy ruch kwalifikuje się jako mała firma, – znajdziesz w sieci niejeden przydatny przewodnik po czynnikach, które należy wziąć pod uwagę. Na przykład:

  • Czy prowadzisz działalność w sposób biznesowy?
  • Czy utrzymujesz się z dochodów z działalności?
  • Czy zmieniasz metody działania, aby poprawić rentowność?

Jeśli odpowiesz twierdząco na wiele stwierdzeń, prawdopodobnie prowadzisz firmę według standardów.

3. Bankowość biznesowa czyni to oficjalnym

Wiele dużych biznesów towarzyszących rozpoczyna się jako jednoosobowa działalność gospodarcza – co oznacza, że jest to firma będąca własnością jednej osoby i prowadzona przez jedną osobę, bez prawnego rozróżnienia między przedsiębiorstwem a operatorem. Ale gdy rozwija się w małą firmę, możesz rozważyć rejestrację jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością lub korporacja. Wraz z ochroną aktywów, wiarygodnością i korzyściami podatkowymi konieczne jest oddzielenie finansów osobistych i firmowych, dlatego wyznaczone konto bankowe jest koniecznością.

Faktoring dla małych firm - szybkie finansowenie

4. Wyglądaj bardziej profesjonalnie

Chcesz, aby potencjalni klienci traktowali Ciebie i Twój biznes poważnie. Używanie karty debetowej do konta firmowego podczas zakupów od dostawców lub możliwość przyjmowania płatności na firmowe konto rozliczeniowe wysyła wiadomość, że jesteś doświadczonym profesjonalistą.

5. Nawiąż kontakty w banku

Relacja z bankierem, któremu ufasz, jest ważna, zwłaszcza jeśli jesteś właścicielem małej firmy. Wraz z rozwojem bocznego zgiełku możesz w przyszłości potrzebować pożyczki lub biznesowej karty kredytowej. Jeśli masz już konto firmowe, bankier ma na wyciągnięcie ręki dokumentację Twoich zarobków i wydatków. Mamy nadzieję, że dzięki temu proces zatwierdzania będzie szybszy i bardziej płynny.