Regały to meble uniwersalne

pexels-photo-1370296 (1)

Żadna szkoła nie może obyć się bez regałów. Są potrzebne w wielu jej miejscach. Po pierwsze, w klasach. Po drugie, w pokoju nauczycielskim. Po trzecie, w bibliotece. Po czwarte, w świetlicy. Po piąte, w pomieszczeniach gospodarczych. Warto znaleźć ten jeden, najlepszy model, który spełniać będzie wszystkie podstawowe funkcje i wymagania. Wtedy zyskujemy duże pole manewru. Możemy, np. przenosić je między pomieszczeniami. Jeśli okaże się, że w jednej klasie dodatkowe półki są niepotrzebne, a w drugiej brakuje już miejsca – przenosząc taki mebel, nie zaburzymy wystroju, a meble pozostaną w komplecie. Do czego może przydać się w szkole tradycyjny, prosty, otwarty regal z półkami?

W KLASIE I W BIBLIOTECE

Regały szkolne, umieszczone w klasach i bibliotekach stanowią ich podstawowe wyposażenie. W sali lekcyjnej zadaniem ich jest przechowywanie eksponatów naukowych, z których korzystają uczniowie. Można też umieścić na nich słowniki lub podręczniki do nauki danego przedmiotu. W ten sposób, młody człowiek, który zapomni książki z domu, będzie mógł posiłkować się takim „klasowym” podręcznikiem. W bibliotece na regałach ustawiane są po prostu książki. Prosta, przejrzysta konstrukcja znacznie ułatwi odszukanie pożądanego tytułu.

W POKOJU NAUCZYCIELSKIM

W pokoju nauczycielskim potrzebne są nie tylko stoły, przy których nauczyciele mogą porozmawiać, zjeść drugie śniadanie, czy sprawdzić kartkówki. Regały do szkoły w tym przypadku również są przydatnym elementem wyposażenia. Na takich regałach można ułożyć dzienniki i w razie potrzeby, szybko znaleźć ten, którego potrzebujemy. Jest jeszcze inne zastosowanie. Można na nich umieścić słowniki i podręczniki dla nauczycieli. W razie potrzeby – zawsze będą pod ręką. Kolejnym zastosowaniem tego mebla w pokoju nauczycielskim jest aspekt gastronomiczny. Na takim regale można ustawić kubki, talerze, albo opakowania z kawą, herbatą, itd.

W ŚWIETLICY

Dzieci i młodzież dużo czasu spędzają w świetlicy. Odrabiają tam lekcje, rozmawiają z nauczycielami lub innymi uczniami, albo oddają się zabawie. Dobra świetlica, to uporządkowana świetlica. Jeśli chcemy, aby dzieciom nie zabrakło zabawek, interaktywnych gier, gier planszowych czy książek, trzeba znaleźć odpowiedni sposób na ich przechowywanie. Regał otwarty idealnie sprawdzi się w tej sytuacji. W świetlicy nie tylko zapanuje pożądany ład i porządek, ale też uczniowie będą mogli bez trudu odnaleźć to, czego potrzebują.

W POMIESZCZENIACH GOSPODARCZYCH

Otwarte regały szkolne świetnie spisują się również w pomieszczeniach gospodarczych. Nie wszystko można zmieścić w zamykanych szafkach gospodarczych. Niektórych rzeczy, nie trzeba też trzymać „pod kluczem”. Taki mebel idealnie sprawdzi się jako miejsce do przechowywania kredy, gąbek, drobnych narzędzi, itp. Do tego jest łatwy w utrzymaniu w czystości.