Które serwisy społecznościowe warto odwiedzić szukając pracy w Krakowie?

images (1)

Szukanie zatrudnienia z roku na rok zyskuje coraz to nowsze kanały i sposoby komunikacji z pracodawcą. Jeszcze do niedawna firmy poszukujące pracowników wybierały ogłoszenia w urzędach pracy czy gazetach, dziś zdecydowanie stawiają na możliwości, jakie dają nowoczesne kanały internetowe. Niekoniecznie tylko serwisy i portale ogłoszeniowe.

Szukasz pracy w Krakowie? Jeśli masz umiejętności, kwalifikacje i doświadczenie, raczej nie zajmie to dużo czasu. W dużych miastach bezrobocie jest praktycznie na poziomie minimalnym i każdy, kto faktycznie chce pracować, bez problemu znajdzie zatrudnienie i to takie, które będzie odpowiadało jego oczekiwaniom finansowym. Jeśli więc skończyłeś szkołę czy studia, zwolnił Cię były pracodawca czy chcesz po prostu wypróbować inną drogę zawodową – żaden problem. Poszukiwanie pracy nie powinno zająć zbyt dużo czasu. Warto zajrzeć między innymi na https://szukampracy.pl/kalkulator, gdzie można między innymi znaleźć aktualne stawki dla pracowników w różnych branżach oraz całe mnóstwo świeżych ogłoszeń o pracę z różnych branż i różnych regionów kraju. W poszukiwaniu zatrudnienia warto również zajrzeć na serwisy społecznościowe – to obecnie prawdziwa kopalnia ciekawych ofert pracy.

Media społecznościowe trafiają do odbiorców docelowych

Najbardziej popularnym serwisem, wykorzystywanym do umieszczania ogłoszeń o pracę, jest oczywiście Facebook. Można tu znaleźć firmy poszukujące pracowników w różnych branżach. FB jest szybkim i bezproblemowym sposobem dotarcia do przyszłego pracownika. W wielu branżach daje o wiele więcej możliwości niż tradycyjne serwisy ogłoszeniowe. Wystarczy podać za przykład grupy tematyczne, gromadzące osoby z poszczególnych branż. W takich zamkniętych grupach o wiele łatwiej jest znaleźć nowego, wykwalifikowanego pracownika niż na zwykłych portalach ogłoszeniowych, gdy anons daje się praktycznie w ciemno i osoby, które go czytają mogą nie być zainteresowane. Na grupach tematycznych w mediach społecznościowych można natomiast mieć pewność, że ogłoszenie trafi w stu procentach do osób związanych z branżą. Wystarczy prosty rachunek prawdopodobieństwa, by mieć pewność, że szybko nowy i dobry pracownik znajdzie się właśnie tu.

Social media to niemal nieograniczone możliwości zawodowe

Osoby, które aktywnie poszukują pracy, nie powinny więc pomijać mediów społecznościowych, nie tylko dlatego, że to właśnie tam mogą trafić na przyszłych pracodawców. FB i inne social media są również prawdziwą kopalnią wiedzy dla osób, które chcą być nieustannie na bieżąco, zdobywać nową wiedzę, kwalifikacje i umiejętności. W wielu branżach jest to możliwe nawet bez wychodzenia z domu – wystarczy brać udział w wirtualnych szkoleniach, które prowadzą doświadczone, znane i cenione osoby w branży. To świetny sposób, by całkiem za darmo i bez kosztownych szkoleń zdobyć doświadczenie i wiedzę, które przełożą się na nowe propozycje zawodowe.